Hlavní obsah
V Bohumíně vzniká živý labyrint. První čtvrtinu tvoří mladé habry, druhá je vyznačena a připravena na výsadbu. Na zbylé půlce se bude teprve pracovat. Foto: Pavel Čempěl

Plocha po bývalých zahrádkách za parkem Petra Bezruče nedaleko aquacentra a sportovní haly dostane novou atrakci. Živé bludiště o rozměru 23 krát 25 metrů. Hotovo bude sice až za dva roky, ale už teď začala městská společnost Bospor s přípravou.

V Bohumíně vzniká živý labyrint. První čtvrtinu tvoří mladé habry, druhá je vyznačena a připravena na výsadbu. Na zbylé půlce se bude teprve pracovat. Foto: Pavel Čempěl
V Bohumíně roste živý labyrint

Zahradníci nejprve vykolíkovali uličky budoucího labyrintu a aplikovali na ně postřik proti růstu trávy. Pak mohli začít s výsadbou stromků, které po dosažení požadovaného vzrůstu vytvoří "zdi". Na bludiště jich padne rovných 1300.

„Zasazeny jsou už první čtyři stovky habrů. Do září budou v zemi všechny. Do labyrintu se bude vstupovat dvěma způsoby, buď klasickým vstupem, nebo sjezdem z patrové skluzavky. U bludiště ještě vznikne stezka bosých nohou. Tu budou tvořit přírodní materiály jako dřevo nebo kameny. Chybět nebude posezení a dětské atrakce,” uvedl ředitel Bosporu Jan Rozsypal s tím, že jeho realizace přijde asi na 100 tisíc korun.

Natěšení zájemci o bloudění klikatými uličkami mezi vzrostlými habry si ale budou muset ještě nějakou dobu počkat. Čerstvě zasazené habry měří osmdesát centimetrů a potrvá zhruba dva roky, než dosáhnou výšky dospělého muže.

Otevření originálního labyrintu tak Bospor plánuje v květnu 2017. A aby celý projekt nezhatili zloději, kteří by měli zálusk na mladé stromky, bludiště bude provizorně oplocené. S přilehlým parkem Petra Bezruče jej už v příštím roce propojí mlatový chodník za 150 tisíc korun.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků