Hlavní obsah
Oprava chodníku v Mládežnické ulici. Foto: Pavel Čempěl

V Bohumíně odstartovaly opravy chodníků

V Bohumíně se naplno rozběhly opravy chodníků a cest. V rozpočtu je na ně letos zatím vyčleněno 10 miliónů korun. Už teď je ale jasné, že se částka ještě navýší, a to minimálně o tři milióny korun. Rozhodovat o tom budou už v pondělí zdejší zastupitelé.

Oprava chodníku v Mládežnické ulici. Foto: Pavel Čempěl
V Bohumíně odstartovaly opravy chodníků

„Lokality k opravám vybíráme po prohlídkách v terénu, na které vyjíždíme i několikrát do roka. Klíč výběru je jednoduchý, přednost dostávají více poškozené úseky či frekventovaná a strategická místa. Zároveň se řídíme pravidlem, že v každé městské části se něco opraví. Podobně jako v předchozích letech peníze na opravy určitě letos ještě navýšíme, rozhoduje vždy hospodářský výsledek,“ řekl starosta Bohumína Petr Vícha.

Hotovo už je například v Šunychelské a také Mládežnické ulici. Renovací tady prošly další stovky metrů chodníků. Vůbec první letošní akcí bylo dokončení páteřního chodníku v Šunychelské ulici. V těchto místech dělníci opravili na podzim jeho první půlku a popraskaný asfalt nahradila zámková dlažba. V březnu přišla na řadu druhá část, asi dvousetmetrový úsek od polní cesty k mostu přes dálnici.

Napilno měli cestáři v březnu také v Mládežnické ulici ve Skřečoni. Zdejší chodník se renovuje po etapách a v plánu byla třetí, předposlední část od křižovatky s ulicí Mysliveckou po Zátiší. I zdejší 140 metrů dlouhý úsek prošel stejnou stavební procedurou. Starý rozpraskaný asfalt musel pryč, stavebníci zpevnili podloží a položili zámkovou dlažbu.

Letos má město v plánu opravit čtrnáct úseků chodníků a patnáct silnic. Z těch větších to jsou chodníky v ulici Osvoboditelů, Čáslavské a Tovární. Na opravách město nešetří. Pokud je třeba, objem financí se na jejich renovace navyšuje. Třeba vloni startovaly opravy chodníků a cest na 10 miliónech, nakonec se ale opravily komunikace za 17 miliónů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků