Hlavní obsah
Foto: Lucie Kolková

V Bohumíně odstartovala ekologická stezka za pokladem

Interaktivní hra nazvaná Bohumínská stezka ze ekopokladem pro děti a jejich rodiče odstartovala ve čtvrtek v Bohumíně v parku Petra Bezruče. Na děti čeká deset stanovišť, soutěžní úkoly a po jejich zvládnutí i zasloužená odměna. Stezka bude přístupná celoročně.

Foto: Lucie Kolková
V Bohumíně odstartovala ekologická stezka za pokladem

Soutěžní kartička pro účast ve hře je k dispozici v městských infocentrech nebo na webu v sekci Hry a zábava.

„Po úspěšné hře Třiď a bav se, kdy Bohumíňáci hledali kešky, přicházíme s dalším interaktivním ekologickým projektem. Tentokrát není časově omezený a měl by být dostupný pro všechny pro celý rok. Prozatím máme připraven ekologický okruh pro menší děti. Tím je provedou převážně v parku Petra Bezruče a jeho blízkém okolí postavičky Plastík a Kartonka. Děti budou plnit úkoly a zároveň se na stanovištích dozvědí zajímavosti o ekologii i jednoduché návody, jak mohou samy chránit naši Zemi,“ uvedla autorka projektu Jana Končítková.

Okruh stezky vede kolem největších bohumínských atrakcí – aquacentra, Hobbyparku se zvířecí farmou a dopravním hřištěm, adventure golfu nebo ptačí voliéry se vzácnými ptáky. Zvládnou ji bez problémů ujít pěšky i menší děti. Na každém stanovišti na ně čeká barevný informační panel se soutěžní otázkou i kleštičkami k oražení soutěžní kartičky jako důkaz, že na stanovišti opravdu byly.

Soutěžní kartičku si lze vyzvednout ve třech městských infocentrech. Nejblíže stezky je informační centrum v Penzionu ve věži, ale karty jsou k dispozici i v informačním centru na radnici nebo v domě Pod Zeleným dubem ve Starém Bohumíně. Na kartičce je i mapka celé stezky, které účastníkům pomůže najít jednotlivá stanoviště.

„Stezku je možné absolvovat v libovolném pořadí. Po splnění všech úkolů si účastníci hry mohou vybrat odměnu opět v městských infocentrech. Stačí odevzdat vyplněnou kartičku včetně políček označených kleštičkami a vybrat si jeden z dárků - pexeso, frisbee nebo přívěšek,“ doplnila Jana Končítková.

Unikátní projekt Bohumínská stezka za ekopokladem, který nemá v centrech českých měst konkurenci, podpořil Moravskoslezský kraj. Malý okruh pro děti se městu podařilo zprovoznit v předstihu ještě před začátkem prázdnin. Velký okruh pro cyklisty se otevře už na začátku října.

„Momentálně pracujeme na plánování ideální trasy, která cyklisty provede po zajímavých místech v Bohumíně, ale také v jeho okolí, část trasy povede i Polskem. K tomuto soutěžnímu okruhu vydáme trhací mapu, kde cyklisté najdou podrobný plán i tipy k občerstvení. Velkou stezku chceme otevřít ještě na podzim, aby si ji cyklisté mohli užít ještě před tím, než přijde zima,“ uzavřela Končítková.

Dodala, že také u velkého okruhu se počítá s tím, že cyklisté budou svou přítomnost na zastávkách zaznamenávat do kartičky speciálními kleštičkami a po projetí celého okruhu si pak vyberou v infocentrech odměnu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků