Hlavní obsah
Národním koordinátorem Noci vědců pro Českou republiku je již popáté plzeňské science centrum Techmania. Foto: Techmania Science Center

Univerzity i muzea připravují energetickou Noc vědců

Noc vědců, jeden z největších celoevropských projektů přibližující vědu a vědecké otázky široké veřejnosti, se letos uskuteční 27. září.

Národním koordinátorem Noci vědců pro Českou republiku je již popáté plzeňské science centrum Techmania. Foto: Techmania Science Center
Univerzity i muzea připravují energetickou Noc vědců

Do akce, která jeden večer roku poskytne po celé ČR populárně vzdělávací program desítkám tisíc návštěvníků, se zapojila řada předních organizací: univerzity, science centra, hvězdárny i výzkumné ústavy.

"Noc vědců je každoroční setkání veřejnosti s vědou a vědci, populárně vzdělávacím programem, který na stovkách míst v celé Evropské unii ukazuje fascinující svět zejména přírodovědných a technických fenoménů," uvedla Hana Královcová, projektová manažerka science centra Techmania.

Právě Techmania je v roce 2013 národním koordinátorem Noci vědců pro Českou republiku a spolu s partnery připravuje v těchto dnech bohatý program sestávající ze show, kreativních dílen, hudebních vystoupení, populárně laděných přednášek či soutěží.

Motto letošního ročníku zní: "Energií k poznání". Na všech lokalitách se v jeden večer populární formou představí věda a zejména její nositelé: vědci, vynálezci, technici.

Chemické království

V Plzni nabídne Techmania např. vědecko-technické show nebo kreativní dílny s matematikou či chemií, Liberec bude v režii iQparku patřit mj. Pohádce o chemickém království, pražská VŠCHT přestaví kriminalistické využití chemie. 

Technické muzeum v Brně láká na originální expozici nazvanou "Podoby energie", kde si bude každý moci vyzkoušet měření elektrické aktivity kosterního svalstva a srdce.

Vstup na všechny akce ve všech lokalitách je zdarma.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků