Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Město Karviná

Ulice Karviné pomáhají čistit nezaměstnaní

Jaro naplno vypuklo a ulice Karviné je potřeba vyčistit. Prakticky denně jsou tak k vidění nejen pracovníci technických služeb, ale i více než stovka nezaměstnaných lidí z úřadu práce.

Ilustrační foto Foto: Město Karviná
Ulice Karviné pomáhají čistit nezaměstnaní

Jen samotné město na veřejné službě zaměstnává 32 lidí a technickým službám pomáhá skupina 70 veřejně prospěšných pracovníků. Od července jim navíc pomůže třicet dalších lidí.

Úklid města je celoroční, trvalý a v jeho ulicích je to znát. Karviná je tak svým způsobem stále zapojena do akce Ukliďme Česko, kterou zaštiťuje ministerstvo pro životní prostředí a jejíž termín byl stanoven na sobotu 18. dubna.

„Dobrovolná veřejná služba nám pomáhá uklízet černé skládky, kontejnerová stanoviště na sídlištích nebo exponovaná místa – parky (zámecký, lesopark Dubinu, park Bedřicha Smetany nebo Bažantnici), zahrádkářské osady, frekventované ulice a prostranství v centru nebo také okolí některých sběren. Město díky pomoci veřejné služby ušetřilo statisíce na likvidaci černých skládek – jen od začátku roku jsme takto odvezli šest tun černých odpadů z devíti míst,” připomněl náměstek primátora Lukáš Raszyk.

Na likvidaci černých skládek veřejná služba posílá minimálně 15 lidí jednou týdně, někdy i častěji. Celkově se při veřejné službě už v Karviné vystřídalo zhruba 340 nezaměstnaných.

Podle ředitele technických služeb Zbyňka Gajdacze nasadili v dubnu do ulic celkem 70 lidí z veřejně prospěšných prací a jsou stále v terénu.

„Část jich ještě uklízí třeba po zimě, většinu máme už rozloženou po celém městě, kde ve skupinách čistí všechna veřejná prostranství, úseky kolem cest nebo u domů. Tohle je nekonečná práce – dneska uděláte, zítra můžete dělat znovu, takže práce je a bude pořád dost,” říká Gajdacz s tím, že z úřadu práce se jim povedlo angažovat také koordinátorku pro veřejně prospěšné práce.

Technické služby mají také kompletně na starost úklid odlehlejších částí města – Louk nebo Dolů, tam kromě úklidu likvidují také černé skládky. Na začátku léta plánují technické služby přijmout dalších 30 lidí pro VPP.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků