Hlavní obsah
Ples zahájily děti z kroužku Bezva těla. Foto: Martina Sihelská

Učitelky upekly 150 koláčků, připlavala i mořská panna

Už sedmý učitelský ples se konal v Kladrubech u Stříbra. Ten zahájily děti tanečním vystoupením, hudbou provázel Taneční orchestr Miroslava Novotného.

Ples zahájily děti z kroužku Bezva těla. Foto: Martina Sihelská
Učitelky upekly 150 koláčků, připlavala i mořská panna

Tradice těchto plesů ale prý bude delší, jak vysvětlila učitelka tamní základní školy Bohuslava Dusíková. "Kdysi tu ty plesy byly, ale pak najednou přišla snad dvacetiletá odmlka. Před sedmi lety jsme je zahájili znovu," uvedla Dusíková.

"Pozvali jsme Taneční orchestr Miroslava Novotného, hezké předtančení nám připravily děti z kroužku Bezva těla a o půlnoci se návštěvníci mohli pokochat pohledem na šikovnou stepařku. A pro dámskou volenku naše učitelky napekly sto padesát koláčků, musely to stihnout v pátek odpoledne po vyučování," dodala učitelka.

Program doplnila také vtipná scénka o námořnících a mořské panně. Na ples přišli i bývalí pedagogové. "Já jsem také dříve učila, a proto na tento ples ráda chodím. Potkám tu spoustu známých a vždy tu hraje dobrá hudba," řekla Miluška Stahlová z Kladrub. Na ples přišla i Lenka Hrachovcová. "Já sice učitelka nejsem, ale chodím na tento ples pravidelně. Ještě půjdu na včelařský, to jsou moje dva nejoblíbenější plesy. Ráda tančím waltz," usmívala se mladá tanečnice.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků