Hlavní obsah
Vltavotýnský střep 2018. Foto: Petr Pokorný

Týn nad Vltavou hostil modeláře z celé České republiky

Plastikové modely vojenské techniky, letadel, lodí, automobilů, včetně rádiem řízených tahačů a nákladních vozů, přilákaly v sobotu 28. dubna do Týna nad Vltavou stovky návštěvníků. Důvodem byly hned dvě souběžně pořádané celostátně významné modelářské akce.

Vltavotýnský střep 2018. Foto: Petr Pokorný
Týn nad Vltavou hostil modeláře z celé České republiky

Na tradiční modelářské soutěži a výstavě plastikových modelů Vltavotýnský střep, pořádané pod mottem „...návrat do dětských let...“, v sále MKD Sokolovna a pátém ročníku přehlídky rádiem řízených modelů tahačů a nákladních vozů Minitruck Show 2018 v sousední ČEZ sportovní hale, které jako hlavní partner podpořila, spolu s Jihočeským krajem, Skupina ČEZ v rámci programu letošního Oranžového roku v okolí Jaderné elektrárny Temelín, se veřejnosti představili konstruktéři technických maket z celé České republiky.

„Letos se v Sokolovně sešly bez čtyř kusů rovné tři stovky modelů od zhruba stovky modelářů z celé ČR, což je historicky zatím nejvyšší počet a o přibližně osmdesát modelů více, než loni,“ uvedl vedoucí Kroužku plastikových modelářů při Městském domu dětí a mládeže Týn nad Vltavou Zdeněk Bříza.

V Sokolovně letos soutěžili a vystavovali modeláři pošesté v řadě, předchozí ročníky pořádali v prostorách domu dětí. „Dům kultury nabízí větší, příjemnější a reprezentativnější prostředí. Navíc hned o pár kroků odsud se koná souběžně Minitruck Show, takže návštěvníci mají obě akce v podstatě na jednom místě,“ poznamenal Bříza s tím, že nejpočetnější hostem Vltavotýnského střepu je tradičně dětské publikum.

Mezi účastníky Vltavotýnského střepu se letos zařadili modeláři nejen z různých jihočeských klubů, ale také třeba z Prahy, Mariánských Lázní, Liberce, Jihlavy, Moravských Budějovic, Ostravy a dalších míst. Na „sousední“ přehlídce Minitruck Show se prezentovalo celkem 28 modelářů. „Zastoupení zde má například Praha, Varnsdorf, Most, Pardubice, Mladá Boleslav,“ vyjmenoval Jaromír Habrnal, hlavní organizátor akce.

Starosta Týna nad Vltavou Milan Šnorek v této souvislosti připomněl, že Vltavotýnský střep i Minitruck Show již zaujaly pevné místo v kalendáři nejvýznamnějších modelářských událostí v tuzemsku.

„Samozřejmě nás těší nejen rostoucí zájem účastníků a návštěvníků, ale rovněž vysoké renomé obou akcí, které dělají dobrou reklamu celému městu. Je skvělé, že si pořadatelé nekonkurují, ale naopak spolupracují. Domnívám se, že oceněním jejich aktivit a práce, je důležitá a zasloužená podpora města, temelínské elektrárny a Jihočeského kraje,“ konstatoval starosta.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků