Hlavní obsah
Krajský turnaj v rapid šachu. Ostrava 30.11.2013, Ludmila Kopcová z TJ Ostrava Foto: Josef Zajíc

Turnaj krajského přeboru v rapid šachu hostila Ostrava

Druhý turnaj krajského přeboru mládeže Moravskoslezského kraje v rapid šachu proběhl v sobotu v Kulturním domě AKORD v Ostravě-Zábřehu. Akce se zúčastnilo 107 mladých šachistů od pěti do osmnácti let. Nejvíc se dařilo hráčům a hráčkám z Beskydské šachové školy o. s. z Frýdku-Místku.

Krajský turnaj v rapid šachu. Ostrava 30.11.2013, Ludmila Kopcová z TJ Ostrava Foto: Josef Zajíc
Turnaj krajského přeboru v rapid šachu hostila Ostrava

"Rapid šach je zrychlené tempo šachu oproti klasickému," vysvětlil ředitel turnaje Ing. Ladislav Kopec. "V klasickém šachu se hraje tempem minimálně 1,5 hodiny na partii pro každého hráče s 30 sekundovou bonifikací za každý provedený tah. V rapid šachu se hraje tempem 15 - 25 minut na celou partii, ale v tomto případě jsme se rozhodli čas zkrátit na 20 minut, protože nám to pravidla dovolují," dodal Ladislav Kopec.

Krajský přebor mládeže v rapid šachu probíhá v pěti kolech. Každý okresní šachový svaz uspořádá jedno kolo. Po této soutěži se nejlepší utkají o další postup na Mistrovství České republiky v rapid šachu.

Turnaje se zúčastnilo 107 mladých šachistek a šachistů. Z tohoto počtu soutěžilo 17 dívek, ale v cílovém žebříčku v jednotlivých věkových kategoriích se neztratily. Nejmladším šachistou zde byl pětiletý Marek Fizer z Beskydské šachové školy o. s. z Frýdku-Místku (BŠŠ FM) a Eliška Drastichová z Havířova.

Zúčastnění mladí šachisté, kteří ve věkových kategoriích U10, U12, U14 a U18  byli doprovázeni rodiči a trenéry, tak zcela zaplnili velký sál Kulturního domu AKORD v Ostravě-Zábřehu.

V jednotlivých kategoriích zvítězili: U10: Jan Šebesta - SK Slavia Orlová, Lucie Fiterová - BŠS FM. U12: Dominik Očko - Mezinárodní šachová škola Interches, Zuzana Gřešová - BŠŠ FM. U14: Ondřej Havelka - MŠŠI, Ludmila Kopcová - TJ Ostrava. U18: Jiří Kozel - BŠŠ FM, Natálie Koňáková - BŠŠ FM.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků