Hlavní obsah
Instalace výstavy korunovačních klenotů ve Flemmichově vile. Foto: Tomáš Gaudek

Turisty do Krnova přilákaly výhledy i klenoty

Turistické informační centrum vypracovalo statistiku návštěvnosti krnovských památek, ze které vyplývá, že zájem o ně zvolna stoupá.

Instalace výstavy korunovačních klenotů ve Flemmichově vile. Foto: Tomáš Gaudek
Turisty do Krnova přilákaly výhledy i klenoty

Například do Flemmichovy vily, ve které sídlí muzeum a výstavní síň, v loňském roce zavítalo 8 125 návštěvníků, o rok dříve to bylo 7 575 lidí a v roce 2015 tam našlo cestu 6 091 osob. Zajímavý je také nárůst u poutního kostela Panny Marie Sedmibolestné na Cvilíně, kde v loňském roce evidovali 20 072 návštěvníků, o rok dříve to přitom bylo 14 148.

„Návštěvníky města vždy lákaly výhledy, takže když zavítají k oblíbené rozhledně na Cvilíně, navštíví také blízký poutní kostel. Ten je veřejnosti pravidelně zpřístupněn od roku 2017 vždy od května do října v rámci projektu Otevřené chrámy, stejně jako kostel sv. Benedikta a věž kostela sv. Martina,“ informovala pracovnice TIC Markéta Mintálová.

Velký zájem je rovněž o prohlídky zrekonstruované synagogy, která je jako jediná v kraji přístupná veřejnosti, přičemž zájemci také zde mohou vystoupat na věž. Možná trochu nečekaným hitem loňského roku byla jedna z výstav ve Flemmichově vile.

„Opravdu velký zájem vyvolala expozice České korunovační klenoty na dosah, kdy mnoho turistů zavítalo do města právě díky ní. Zaznamenali jsme návštěvy z Olomouckého kraje, ale také třeba z Karlových Varů a celkem výstavu zhlédlo 4 323 osob,“ dodala Markéta Mintálová, podle které si návštěvníci nejvíce cení, že Krnov je plný zeleně, památek a turistických atraktivit. „Oceňují rovněž čistotu v ulicích i širokou nabídku občerstvení,“ řekla.

TIC návštěvníkům nabízí kromě informací a prohlídek také suvenýry a sběratelské předměty, nebo zapůjčení sportovního vybavení, jako jsou elektrokola, koloběžky, trekové hole či disky na nové discgolfové hřiště, které se nachází v parku u městských lázní.

„Pro novou sezonu, která začne 15. května tradičně prohlídkou města, připravujeme tištěný přehled památek. Také bychom rádi letos poprvé chtěli nabídnout o letních prázdninách několik pravidelných komentovaných prohlídek kostela sv. Ducha, který dnes slouží jako koncertní síň,“ přibližuje Markéta Mintálová.

Tím však výčet novinek nekončí. V plánu je také doplnění nabídky o možnost zapůjčení dvou dětských koloběžek, vydání nového Dobrodružného průvodce pro děti a k dispozici už je aktualizovaná cykloturistická mapa. Asi největší novinkou pak bude přemístění TIC do nových reprezentativních prostor v Hobzíkově ulici, k němuž by mělo dojít v průběhu turistické sezony.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků