Hlavní obsah
Foto: Miroslav Knotek

Tři králové navštívili plzeňský úřad

Tříkrálová sbírka je celostátním projektem, který pořádá Charita České republiky. Koledníky, doprovodné akce a distribuci pokladniček organizují jednotlivé místní Charity, a to v mnoha případech ve spolupráci s farnostmi, školami nebo různými mládežnickými skupinami.

Foto: Miroslav Knotek
Tři králové navštívili plzeňský úřad

Výtěžek této sbírky je pak určen na pomoc nemocným, seniorům, matkám s dětmi v tísni, handicapovaným a dalším sociálně slabým skupinám lidí.

V Plzeňské diecézi se konkrétně jedná například o podporu Domova pro matky s dětmi v tísni a Domova sv. Aloise pro osoby trpící demencí v Plzni, provozu Domova pro seniory a pomoc sociálně slabým žákům ze Základní školy v Mánesově ulici ve Stříbře, provozu Domova pro seniory sv. Pavla a noclehárny Byt sv. Lukáše v Rokycanech a desítky dalších. Část sbírky dále podpoří projekty v rámci plzeňské diecéze a humanitární pomoc v zahraničí.

Jako již tradičně navštívili koledníci ve středu 9. ledna také Úřad městského obvodu Plzeň 3, kde se tak do sbírky zapojili zaměstnanci úřadu spolu se starostou Davidem Procházkou a místostarosty Petrem Balounem a Stanislavem Šecem. Vedení obvodu koledníky přijalo a ti pak odcházeli z úřadu nejenom s finančním obnosem, ale i s drobnými dárky.  

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků