Hlavní obsah
Plakát Tři králové ve Frýdku-Místku. Foto: Charita FM

Tři králové na koních projedou Frýdkem-Místkem

Tradiční tříkrálový průvod se ve městě uskuteční i letos, a to v sobotu 5. ledna. Tři králové na koních a koledníci se vydají v 10 hodin od kostela sv. Jakuba na místecké náměstí Svobody, kde bude živý betlém a bude se konat společné koledování.

Plakát Tři králové ve Frýdku-Místku. Foto: Charita FM
Tři králové na koních projedou Frýdkem-Místkem

Akce se uskuteční v rámci Tříkrálové sbírky, kterou organizuje Charita ČR. Sbírka skončí 14. ledna.

Koledníci převlečení za Kašpara, Melichara a Baltazara budou obcházet domácnosti a budou vybírat příspěvky do Tříkrálové sbírky, jejíž výtěžek je tradičně určen především na pomoc nemocným, handicapovaným, seniorům, matkám s dětmi v tísni a dalším jinak sociálně potřebným skupinám lidí, a to zejména v regionech, kde se sbírka koná – více zde.

Koledníky Charity lze rozpoznat podle průkazky (pověření) vystavené Charitou ČR a potvrzené příslušnou diecézní Charitou. Průkaz obsahuje podpisy odpovědných osob, případně i razítko diecézní Charity. Údaje na průkazu koledníka musí souhlasit s údaji v jeho průkazu totožnosti, který si dárce může taktéž vyžádat.

Kasička, do které koledníci sbírku vybírají, musí být úředně zapečetěná místně příslušným městským či obecním úřadem nebo magistrátem. Číslo pokladničky musí souhlasit s číslem průkazky. Na kasičce je umístěna také nálepka se znakem Charity. Více zde.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků