Hlavní obsah
K příjemné atmosféře veletrhu přispěl i ČČK relaxačními masážemi pro unavené prsty prací na PC, které zajišťoval za místní skupinu Martin Hodoval. Foto: Stanislava Dvořáková

Třetí ročník veletrhu sociálních služeb se konal v Ústí nad Orlicí

Skupina komunitního plánování sociálních a souvisejících služeb města Ústí nad Orlicí a okolí uspořádala ve čtvrtek 3. října v místním kulturním domě již tradiční seznámení veřejnosti s jejich prací a novinkami, které letošní rok přinesl.

K příjemné atmosféře veletrhu přispěl i ČČK relaxačními masážemi pro unavené prsty prací na PC, které zajišťoval za místní skupinu Martin Hodoval. Foto: Stanislava Dvořáková
Třetí ročník veletrhu sociálních služeb se konal v Ústí nad Orlicí

Ve velkém sále kulturního domu se na stáncích představilo 31 vystavovatelů, kteří prezentovali služby poskytované zdravotně a mentálně postiženým, práci domovů důchodců a různou pomoc v krizových situacích.

Celou škálu služeb představila Charita, Centrum pro zdravotně postižené, Péče o duševní zdraví, Stacionář a chráněná dílna CEDR. Dále to byly organizace působící v celé ČR, o. s. PAS s oblastí působnosti ve východních Čechách provozující poradenství, přednášky a psychorelaxační pobyty pro rodiny s dětmi s autismem, Federace sluchově postižených Praha a CEMO Žamberk.

Informace pro osoby se zrakovým postižením poskytlo Krajské středisko Pardubice TYFLOSERVIS se službami sociální rehabilitace, aktivizační, předčitatelské a průvodcovské činnosti včetně letáku SONS-Střediska výcviku vodících psů v Praze. Svou pomoc těmto osobám nabídlo i Středisko integračních aktivit v České Třebové. Bezplatné poradenství handikapovaným osobám a nároky na slevy s kartou Handy Card představil Car Club Vrchlabí.

Zevrubný přehled své činnosti podal Domov důchodců sv.Zdislavy v Červené Vodě a péče o mentálně postižené Domov pod hradem Žampach.

Ústecký Domov důchodců má v pobytovém zařízení nově vyčleněno 24 lůžek pro osoby s Alzheimerovou demencí. Dále nabízí obědy Káčko za 59 Kč, které si nově od 1. října lze vyzvedávat v určené prodejně Konzumu.

Svoji činnost představil i Senior klub při OSP Ústí nad Orlicí a informační středisko Městského úřadu s novou pomocí sociálního pracovníka, který zdarma poradí, pomůže nebo zprostředkuje potřebnou pomoc. Další okamžitou pomoc v krizové situaci poskytuje Linka důvěry. V České Třebové pak působí poradna pro cizince.

K péči o děti se přihlásilo RC Medvídek a Srdíčko a Amalthea-centrum náhradní rodinné péče Pardubice, které podporuje náhradní rodiny a děti v pěstounské či adoptivní péči a veřejnost oslovilo kampaní "Staňte se pěstouny".

Širokou nabídku služeb nabídlo SKP - Centrum Pardubice jak pro seniory, tak pro rodiny s dětmi formou azylových domů a nocleháren pro osoby bez přístřeší. Má také vytyčený terénní program v sociálně vyloučených romských lokalitách v Ústí nad Orlicí.

Pozornost vystavovatelů byla věnována i péči o zdravou mládež a jejímu prospěšnému vývoji a využívání volného času, o který se stará volnočasový klub Kamin, Maringoodka a EXIT klub.

Svůj podíl na úspěšné sociální práci má i výchovou studentů SZŠ, která zároveň přispěla programem Abilympiády k oživení veletrhu. Soutěžící v sedmi bodech plnili úkoly jako postavení věže z kostek, skládání puzzle, kresbu mandaly, hod vlaštovkou, výrobu přáníčka, letecký den a bolavý loket. V závěru veletrhu proběhlo vyhodnocení s odměnami.

Celý program byl tentokrát pohotově moderován učitelem Robertem Oláhem, což významně přispělo k informovanosti o dění i o účastnících na jednotlivých stáncích a tím i ke spokojenosti všech početných návštěvníků.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků