Hlavní obsah
Logo - Kunratické vinobraní Foto: Adam Klofáč

Třetí ročník Kunratického vinobraní nabídne košt prvotřídních vín

Třetí ročník vinařské akce se koná ve dnech 27. až 29. září v Kunratické tvrzi v Praze 4. Třídenní akce nabídne první burčák, ale i košt více než 150 druhů vín.

Logo - Kunratické vinobraní Foto: Adam Klofáč
Třetí ročník Kunratického vinobraní nabídne košt prvotřídních vín

Tradiční vinařská slavnost a oslava prvního burčáku začíná v pátek 27. září od 17 hod v Kunratické tvrzi (Golčova 1, Praha 4) a potrvá až do neděle.

Na třetím ročníku vinobraní budou návštěvníci mít k dispozici více než 150 druhů vín. Moravská i zahraniční - z Francie, Itálie, USA, Portugalska, JAR či Makedonie.

K vínu nesmí chybět bohaté občerstvení jako speciality na grilu, spousty druhů sýrů a salámů.

Program v pátek odstartuje tradiční cimbálová muzika Alexandra Vrábely. Moderuje Ondřej Vodný z Evropy 2 a návštěvníci akce se mohou těšit na večerní překvapení.

Sobota dopoledne bude patřit dětem. Od 10 hodin budou připraveny dětské soutěže a činoherní vystoupení. Odpoledne se bude povídat o víně s moravským vinařem, který vysvětlí, jak se víno vyrábí - od začátku až po konečnou fázi - degustaci.

Jak se degustuje

Dozvíte se, jak se správně degustuje a jaké jsou základní rozdíly v druzích vín. Nově načerpané znalosti si budete moct vyzkoušet v degustační soutěži, která hned po povídání odstartuje. Účastníci soutěže musí uhádnout vybrané vzorky vína a nejlepší si odnese láhve vína, burčák a věcné ceny. Odpoledne vystoupí opět živá kapela. Sobotní večer završí letní kino a promítání filmu Pelíšky. 

Neděle odstartujte také v 10 hodin programem pro děti. Soutěže budou organizovány lidmi, kteří to s nimi umí, rodiče je mohou odložit a čerpat atmosféru vinobraní sami. 

 Více informací na Facebooku či na webu www.kunratickevinobrani.cz

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků