Hlavní obsah
Na Transfúzní službu v Šumperku dnes dorazil za dárci krve také Mikuláš s čertem. Foto: archiv Transfúzní služby

Transfúzní služba v Šumperku se na jeden den proměnila na nebe i peklo plné dárků

S humorným nadhledem přivítala v úterý 5. listopadu Transfúzní služba dárce krve. Zdravotnický personál v šumperském odběrovém středisku nezapomněl na příchod svatého Mikuláše a část personálu se převlékla do kostýmů čerta a Mikuláše. Každý z dárců navíc dostal za svoji odvahu jako poděkování drobný dárek.

Na Transfúzní službu v Šumperku dnes dorazil za dárci krve také Mikuláš s čertem. Foto: archiv Transfúzní služby
Transfúzní služba v Šumperku se na jeden den proměnila na nebe i peklo plné dárků

Pracovnice v evidenci dárců v Šumperku se proměnila v usměvavou čertici a vítala dárce v kostýmu čerta s rohy na hlavě.

„Transfúzní služba se snaží dárce motivovat a také jim za jejich aktivitu poděkovat. Takzvaný Čertovský odběr, kdy se část personálu převlékla do kostýmu a rozdávala dárky, byl svým pojetím výjimečným odlehčením. Jsme rádi, že jsme s nadhledem pobavili dárce a zpříjemnili jim tak odběr,“ říká s úsměvem odborná pracovnice Transfúzní služby Mgr. Renata Wasserburgerová.   

Bezpříspěvkovým dárcem krve se může stát každý zdravý člověk ve věku od 18 do 65 let. Zda je dárce způsobilý k odběru, posoudí individuálně odborný zdravotnický pracovník přímo na Transfúzní službě v Šumperku. Den před odběrem by měl dárce hodně pít, nejíst tučná jídla, nepít alkohol a ráno může lehce posnídat. Další informace naleznete na webu transfuznisluzba.agel.cz.  

Pro objednání k odběru krve na Transfúzní službě Šumperk je k dispozici telefonní číslo 724 612 674 a pro objednávky k odběru plazmy na číslo 583 333 811. 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků