Hlavní obsah
Vánočně nazdobený krytý bazén přivítal vzácného hosta - Mikuláše, patrona námořníků a dětí. Foto: Stanislava Dvořáková

Tradiční návštěvu Mikuláše v ústeckém krytém bazénu si patřičně užil i čertovský pomocník

Na pozvání Úseku rekreačních služeb společnosti Tepvos zavítal v neděli 3. prosince do krytého bazénu v Ústí nad Orlicí tradičně Mikuláš, který je na své cestě předcházející jeho svátek. Pro všestranné naplnění zábavného programu se soutěžemi přizval anděla a náhodně jako pomocníka i čerta.

Vánočně nazdobený krytý bazén přivítal vzácného hosta - Mikuláše, patrona námořníků a dětí. Foto: Stanislava Dvořáková
Tradiční návštěvu Mikuláše v ústeckém krytém bazénu si patřičně užil i čertovský pomocník

Na obláčku připlul, jíním ozdobil les a do korun stromů tisíce hvězd z nebe snes´. S takovou nadílkou se objevil Mikuláš v Ústí nad Orlicí a kouskem nebeské modři přizdobil i vodní plochu krytého plaveckého bazénu.

Jeho cestu městem však tentokrát zkřížila smutná událost. Potkal starší ženu vlekoucí dvě těžké tašky s odpadky do kontejneru. Na jeho udivený pohled jen unaveně mávla rukou s povzdechem: „To jeden mladíček s tatínkem mi sebrali vozík, asi s představou, že na Vánoce nakoupí za pět prstů.” Než dořekla, kde se vzal, tu se vzal, vedle Mikuláše satan s objemným pytlem stál a se šťastným šklebem děl: „A čert nikdy nespí!”

A tak se těšil na úlovek černé dušičky hošíka a na uhel zčernalé duše jeho tatínka a dalších jim podobných: „To bude pod kotlem v pekle teplíčko,” spokojeně si pochvaloval. Výhružně zatočil řetězem s rozhodnutím neopustit Mikuláše na jeho výpravě.

Společně pak s Mikulášem a andělem pokračoval do krytého plaveckého bazénu, na zábavné odpoledne, kde se rozhodl zpestřit soutěžní disciplíny patřičnými pekelnými úkoly.

Vedle Mikulášových převozníků a andělových zvířátek museli soutěžící zdolat čertovskou jízdu a čertovský most. Pro případ, že by se našel nějaký další zloduch přidal čert prověrku přikládání do kotle a pohled do pekelných hlubin.

Mikuláš s andělem pak kontrolovali průběh soutěží a po vyhodnocení provedení všech úkolů předávali dárkové balíčky. Této jejich nepozornosti u vodní hladiny využil čert a rychle se snažil jedno z dětí nacpat do pytle. To se však vůbec nebálo, a protože mělo navíc bílou dušičku, z nastraženého pytle snadno uteklo.

Nakonec musel Mikuláš zachraňovat samotného čerta, který by se při své horlivosti málem utopil. I zželelo se Mikuláši nešťastného sluhy pekel a dovolil mu ohřát se u vířivky, která aspoň trochu připomínala pekelný kotel.

Všichni přítomní tak poznali, že konají-li dobré skutky, tak se ani čerta bát nemusí. Čert si zase odnesl poznání, že v Ústí nad Orlicí se sice dají ulovit černé duše pod kotel, ale většinu tvoří vzorně vychované děti, jejichž rodiče jim jdou patřičným příkladem.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků