Hlavní obsah
Květinová výstava na zámku Litomyšl, 17. - 20. 3. 2016. Foto: Zdeňka Kalová

Tisíce živých květů otevřou novou sezónu na zámku v Litomyšli

Státní zámek Litomyšl otevře novou návštěvnickou sezónu již 17. března, a to opět voňavou květinovou výstavou – tentokrát na téma Květina, ozdoba plesů a slavností.

Květinová výstava na zámku Litomyšl, 17. - 20. 3. 2016. Foto: Zdeňka Kalová
Tisíce živých květů otevřou novou sezónu na zámku v Litomyšli

Tisíce živých květů ve více než třech desítkách aranžmá provoní reprezentační sály zámku v Litomyšli od 17. do 20. března.

Výstava s názvem Květina, ozdoba plesů a slavností připomene slavné období začátku 19. století a proslulé slavnosti Waldstein-Wartenbergů, stejně jako fakt, že květiny nesměly chybět u žádného domácího plesu, oslavy, či karuselu, tedy slavnostním průvodu kočárů, či saní. Květinová aranžmá v roce 2016 doplní také instalace toaletního pokoje, zimní banket, či Velký sál vyzdobený kaméliovými keři ze zámku v Rájci nad Svitavou.

Výstava Květina, ozdoba plesů a slavností se koná ve spolupráci s profesionálními floristy, se studenty a pedagogy Střední školy zahradnické a technické Litomyšl a dalšími zámky České republiky – v Rájci nad Svitavou, v Miloticích, v Třeboni nebo v Hrádku u Nechanic.

Během prohlídky výstavy si návštěvníci budou moci projít také nově instalované pokoje s restaurovaným empírovým nábytkem z původního majetku Waldstein-Wartenbergů z 1. poloviny 19. století, jako novinku nové turistické sezóny 2016.

Výstava Květina, ozdoba plesů a slavností je otevřena pro veřejnost 17. – 20. března, vždy od 10 – 16 hodin. Prohlídka výstavy je bez výkladu průvodce. Cena vstupenky: 120 Kč dospělá osoba, 80 Kč děti nad 6 let, senioři nad 65 let, studenti, ZTP. Součástí prohlídky z klimatických důvodů není historické divadlo.

O Velikonocích je vyzdobený zámek přístupný od 25. do 28. března (za stejných otvíracích hodin).

Květinová výstava v Litomyšli je jednou z prvních z řady podobných voňavých výstav na státních zámcích. Zámek v Bučovicích zve v termínu 26. března – 3. dubna na Jaro s tulipánem; na zámku v Třeboni je pak tradiční výstava Amarylis doplněna od 9. do 17. dubna o patchworkové výrobky. Květiny (nejen) pro princezny ozdobí zámek v Ratibořicích od 6. do 8. května a renesanční zámek Kratochvíle provoní výstava Renesance karafiátu od 21. do 29. května.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků