Hlavní obsah
Pojď dál 2014 Foto: archiv The Tap Tap

The Tap Tap zvou na první máj ve znamení slaňování, boxu a muziky na invalidním vozíku

Sváteční dopoledne festivalu hudby a pohybu Pojď dál 1. května zahájí slaňování pražského Nuselského mostu a zápas boxerů na vozících v parku Folimanka. Odpoledne festival vyvrcholí koncerty skupin Vltava a The Tap Tap v Jedličkově ústavu.

Pojď dál 2014 Foto: archiv The Tap Tap
The Tap Tap zvou na první máj ve znamení slaňování, boxu a muziky na invalidním vozíku

Jedinečná příležitost „slanit si Nuselák“ oslovila mnoho zájemců. Slaňování začíná v 11 hodin a mezi prvními odvážnými nadšenci jsou kapelník The Tap Tap Šimon Ornest, Lucie Výborná a mistři boxu Lukáš Konečný a Fabiana Bytyqi.

Posledně jmenovaní jsou také patrony boxerské exhibice, která proběhne v parku Folimanka od 13 hodin. Zopakovat si adrenalinový zážitek a především si užít jedinečný pohled na Prahu z lana přijde i Tomáš Hanák. 

Vedle řady registrovaných nadšenců se objeví i známé tváře partnerských organizací festivalu Pojď dál - z magistrátu hlavního města Prahy předseda výboru pro výchovu, vzdělávání  a sociální politiku Patrik Nacher, moderátorka Českého Rozhlasu Dvojka Tereza Stýblová a redaktor Rádia 1 Tomáš Nawar.

Zhruba ve 12:30 kapela The Tap Tap slavnostně převezme od zástupců české Ford motor Company nový, speciálně upravený Ford Connect v designu výtvarníka Jana Augusty. V areálu parku Folimanka bude vystaveno několik nových vozů z dílny automobilky Ford. Zájemci si budou moci vyzkoušet jízdu ve žhavé novince na českém trhu, Fordu Focus, dovezené speciálně pro tuto příležitost z autosalonu v Ženevě.  

Ve 13 hodin se pod mostem v parku Folimanka otevře boxerský ring, který bude součástí sportovní zóny. Uvidíte první veřejný ostrý zápas boxerů na mechanických invalidních vozících. Podpořit své kolegy a parťáky přijdou i legendární křížová váha a stříbrný Olympionik ze Sydney 2000 Rudolf Kraj, evropští šampióni Lukáš Konečný a Ondřej Pála, ale také mladá vycházející hvězda Fabiana Bytyqi.

Živý hudební doprovod celému programu zajistí bubenický orchestr Tam Tam Batucada.

V 15:00 se veškeré dění přesune veselým prvomájovým průvodem k budově škol Jedličkova ústavu. Areál Jedličkova ústavu bude otevřen již od třetí hodiny, připraveny budou hry pro děti i dospělé a k dispozici budou rozmanité a voňavé občerstvovací stánky.

Již v 16:00 začne hudební část festivalu, kde jako první vystoupí legendární kapela Vltava a následně kapela The Tap Tap a hosté. Představen a předveden bude také nový bezbariérový autobus, pořízený z veřejné sbírky Nadace Jedličkova ústavu.

Vstupné je dobrovolné a celý výtěžek bude využit ve prospěch sbírky na dostavbu Jedličkova ústavu a škol.

Další informace na www.pojddal.cz nebo na FB události „ Festival Pojď dál".

Folimanka a Nuselský most - program:

11:00 – slaňování až do 15:00

12:30 - předání speciálně upraveného vozu Ford Connect kapele The Tap Tap

13:00 – exhibice boxerů na mechanických vozících

15:00 – prvomájový průvod z Folimanky do Jedličkova ústavu

Areál škol Jedličkova ústavu Vyšehrad:

16:00 – koncert Vltava

18:00 – koncert The Tap Tap

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků