Hlavní obsah

Technické muzeum v Brně se opět představí na letošním ročníku Brno Revival

Jako v minulých letech i letos Technické muzeum v Brně podporuje akci Brno Revival, festival rychlosti mezi pavilony. V sobotu 20. června představí na brněnském výstavišti vozidla ze svých sbírek. Závodních klání se nezúčastní, protože letošní ročník má omezený program.

Technické muzeum v Brně se opět představí na letošním ročníku Brno Revival

Na stánku muzea si však zájemci budou moci zblízka prohlédnout výběr vozidel právě z jeho sbírek. 

„Stáli jsme před rozhodnutím, jako desítky jiných pořadatelů motoristických závodů, zrušit nebo uskutečnit letošní Brno Revival,“ uvedl Karel Kupka za pořádající Československý automobilový klub pro Moravu a Slezsko, z. s. „S úctou k tradici, kterou jsme v roce 2014 založili, jsme se nakonec rozhodli, a s ohledem na uvolnění zdravotních opatření, že Brno Revival 2020 bude.“

Na rozdíl od minulých ročníků, kdy se festival konal v obou víkendových dnech, letos bude jednodenní akcí – v sobotu 20. června od 8.00 do 18.00 hod.

„Stavět závodní trať pro jednodenní akci by bylo velmi drahé a do jednoho dne bychom také těžko naskládali všechny jízdy,“ vyložil Karel Kupka, „proto jsme se rozhodli, že Brno Revival nabídne v tomto roce a za daných podmínek výstavu, burzu a také samozřejmě sraz příznivců vůně benzínu.“

Pořadatelé slibují jedinečné stroje, i když bez pohybu. Prostor dráhy využijí ke srazu majitelů historických i klasických vozidel, aut a motorek.

„Technické muzeum v Brně na stánek chystá ze svých sbírek závodní automobily Škodu 120 S Rallye a Škodu 136 Favorit,“ přiblížila prezentaci muzea na festivalu Sylvie Zouharová Dyková, kurátorka oboru Historická vozidla a spalovací motory. „Také představíme zástupce historických autobusů z oboru Městská hromadná doprava a vojenskou techniku z oboru Militaria. Nebudou chybět ani další sbírková osobní vozidla – například Tatra 613 Narex, Škoda 1200 Sedan, MTX Roadster a další,“ doplnila.

I když organizátoři Brno Revival festivalu rychlosti mezi pavilony 2020 museli sáhnout k velkému množství kompromisů, nabízí akce zajímavý a bohatý program. Díky změně formátu se může zúčastnit větší počet majitelů historických aut a motocyklů. Návštěvníci se mohou těšit také na závodníky z let minulých.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků