Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Magistrát města Zlína

Svozy objemného a nebezpečného odpadu startují ve Zlíně

V sobotu 2. května začnou automobily Technických služeb Zlín objíždět stanovené trasy a přijímat od domácností objemný či nebezpečný odpad.

Ilustrační foto Foto: Magistrát města Zlína
Svozy objemného a nebezpečného odpadu startují ve Zlíně

„Nadcházející víkend jsou v plánu dvě trasy. Svozové vozy se budou po městě pohybovat od 8.00 do 15.00 hodin. Na řadě míst budou navíc tento den přistaveny kontejnery na biologicky rozložitelný odpad,” informoval Tomáš Melzer, tiskový mluvčí města.

První trasa, při níž je vybírán i nebezpečný odpad, je vedena přes lokality Lesní čtvrť, Lazy a po třídě T. Bati. Druhá, výhradně pro objemný odpad, protíná Podhoří, Letnou, centrum města, Mokrou, Mladcovou a Prštné.

Další informace: www.tszlin.cz/odpadovy-kalendar.

Kontejnery na biologicky rozložitelný odpad budou v sobotu 2. května umístěny od 8.00 do 12.00 hodin v lokalitách: Maják – parkoviště v ulici K Majáku, Lhotka – náves, Salaš – parkoviště vedle č. p. 42, Klečůvka – u hřiště.

Kontejnery jsou určeny na větve, listí, trávu a podobný odpad. Do kontejnerů nesmí být odpad ukládán v pytlech, musí být volně vysypán. Biologicky rozložitelný odpad je následně využit na kompostárně v areálu skládky Suchý důl.

„Důrazně upozorňujeme, že po naplnění kontejnerů nelze odkládat odpad vedle. Nerespektování pravidel může vést až ke zrušení stanoviště,“ uvedl ředitel TS Zlín Jakub Černoch.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků