Hlavní obsah
Hlavní hvězda festivalu Shemekia Copeland z USA Foto: archiv agentury Velryba

Světové hvězdy blues zahrají ve Zlíně

Už za měsíc, přesně ve čtvrtek 15. listopadu, zamíří do Zlína největší středoevropský festival bluesové hudby BLUES ALIVE.

Hlavní hvězda festivalu Shemekia Copeland z USA Foto: archiv agentury Velryba
Světové hvězdy blues zahrají ve Zlíně

Festival má v České republice dlouholetou tradici. Už 17 let se koná v Šumperku, kde se hlavní část festivalu uskuteční ve dnech 15. až 17. listopadu. Přehlídku doplní už tradiční koncert v polském Chorzowě a také satelitní koncerty po celé ČR. Nově se na jeden den Blues Alive zastaví i ve zlínském Kongresovém centru.

„Nás, pořadatele festivalu Blues Alive, velmi těší, že jsme se domluvili na spolupráci se Zlínem. Je to především zásluha primátora MUDr. Miroslava Adámka, který k nám, do Šumperku, léta na muziku jezdí a je naším příznivcem. Při loňském festivalu jsme si dali schůzku a dohodli naši budoucí spolupráci. Je při ní symbolické, že města Zlín a Chorzow mají smlouvu o partnerství, protože my už léta pořádáme jeden z hlavních koncertů Blues Alive právě v Chorzowě. Šumperský festival letos připravuje už 17. ročník, se Zlínem budeme spolupracovat poprvé, a věříme, že ne naposledy. Garantem jistě bude i Agentura Velryba, která se ujala produkce zlínského koncertu. Přejeme koncertu ve Zlíně úspěch a hodně spokojených návštěvníků," řekl ředitel festivalu Blues Alive Vladimír Rybička.

„Blues Alive je mimořádným počinem. Není určený pro davy, ale pro hudební fajnšmekry, kteří dokáží poznat a ocenit kvalitu. Jde o festival roky prověřený, se skvělým jménem mezi muzikanty, kteří na něm rádi vystupují. Ostatně, stačí se podívat na program, který je nabitý bluesovými osobnostmi. Je výborné, že jsme se s organizátory festivalu dohodli na tom, že Blues Alive se stane součástí i zlínské kultury," doplnil primátor města Zlína Miroslav Adámek.

Návštěvníci se mohou skutečně těšit na opravdové hvězdy. Přijede například nejvýznamnější bluesová zpěvačka současnosti Shemekia Copeland z USA. Přestože je jí teprve 33 let, už si vydobyla pevné místo na pomyslném bluesovém vrcholu. Získala řada ocenění na obou stranách Atlantiku, vystupovala například s Buddym Guyem, B. B. Kingem, Mickem Jaggerem a Erikem Claptonem. Letos v únoru patřila do nejužšího kroužku hudebníků, kteří zahráli pro manžele Obamovy v Bílém domě.

V roce 2011 na Chicago Blues Festivalu získala Shemekia Copeland oficiálně titul "Královna blues", korunu Koko Taylor jí předala dcera této legendární zpěvačky Cookie Taylor.

Mezi další vystupující budou patřit například americká kapela Low Society, manželé z New Yorku hrající syrové, hrubé blues, přičemž projev dámské poloviny dvojice lze připodobnit ke stylu Janis Joplin.

Domácí zlínskou bluesovou scénu bude zastupovat legendární kapela Blues Station.

Předprodej vstupenek v sítích Ticketpro a Ticketportal.

Akce se koná pod záštitou primátora Zlína Miroslava Adámka. Výtěžek z koncertu bude věnován na charitativní účely při tradičním Novoročním koncertu Města Zlína a Zlínského kraje.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků