Hlavní obsah
Divadelní představení na motivy úspěšného komiksu. Foto: Divadlo Dno

Svět podle Fagi v podání Divadla DNO

Nezávislá alternativní divadelní skupina Divadlo DNO přijede do Valašského Meziříčí představit hru zpracovanou podle internetových komiksů o třináctileté dospělé holce Fagi. Na Svět podle Fagi se do M-klubu mohou zájemci přijít podívat ve čtvrtek 17. ledna. Představení začne v 19.00 hodin.

Divadelní představení na motivy úspěšného komiksu. Foto: Divadlo Dno
Svět podle Fagi v podání Divadla DNO

Fagi, komiksová postava uprostřed zapráskanýho facebooku, černobílá a placatá. Mnoho z vás ji možná zná, i když ven nevychází a vyjít s ní je těžký. Je to Fagi. Postupem času se ale její krátké příběhy s šokujícími pointami staly na facebooku legendárními. V přátelích má téměř šest tisíc lidí, které baví svými vtipnými jazykovými hříčkami. Například Fagiina hláška „Kreslila jsem a přes papír mi přeťapala kočka. Předtim stála v tuži. Mám novou Ťapiserii. Jsem Fagi (koupím si ťapíra),“ spolehlivě rozesměje každého.

Divadlo DNO oslovilo Fagi jako první a získalo povolení divadelně ztvárnit její komiksové příhody. Nejlepším vyjádřením, co od představení Svět podle Fagi očekávat je přímo popis samotného divadla: „Divoké písně, co nezařadíte, ale si na ně zařádíte. Ujeté loutky, co ujely a vás tu nechaly. Slovní smyčky, co se na nich jde oběsit. Kabaret, improvizace, písně, humor, běsilost i v srdci.“

Krátké scénky představované Jiřím Jelínkem a Michalem Daleckým, někdy Martinem E. Kyžperským nebo Janou Kalvodovou, jsou prokládané písněmi. Ty si na starost vzali právě Michal Dalecký společně s Martinem E. Kyžperským z akusticky rockové skupiny Květy. Ta vydala desku V čajové konvici s patnácti písněmi z projektu Svět podle Fagi. Ale na rozdíl od divadelní verze, kde si musí vystačit dva herci s kytarou, vznikla nahrávka s kompletním kvartetem Květy a desítkou hostů.

Vstupenky na Svět podle Fagi je možno zakoupit již teď osobně v informačním centru a online na www.kzvalmez.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků