Švédské házenkářky i podruhé porazily DHC Sokol Poruba

V odvetném utkání semifinále Challenge Cupu v házené žen, které se konalo 15. dubna v Ostravě, opět zvítězil švédský celek H65 Höörs HK - tentokrát v poměru 22:14 - nad házenkářkami DHC Sokol Poruba. V prvním zápase ve Švédsku domácí tým zvítězil 28:16 a postupuje do finále.

Ostrava 16.4.2017 Házená žen. Challenge Cup. H 65 Höörs HK : DHC Sokol Poruba 22:14

Na palubovku haly SAREZA v Ostravě-Přívoze nastoupily týmy v bílo-červené verzi. Ostravské hráčky v bílých dresech, Švédky před zcela vyprodanou tribunu, kde fandilo 550 lidí, hrály v dresech červených.

Velmi důležité utkání pískali rozhodčí z Belgie Sigur Thomassen a Tobias Schmack. Utkání bylo zahájeno v 18.00 hodin.

Velmi silný švédský tým začal svižně, rychle a tvrdě. V 8. minutě vedly Švédky 3:0. Sokolky se otřepaly a ve 14. minutě srovnaly na 3:3. Pak Švédky zrychlily hru, skvěle bránily, blokovaly střely na branku. Ve 21. minutě prvního poločasu vedly již 7:3. Češky daly další čtvrtou branku až po deseti minutách hry. Pak se vše překlopilo opět na švédskou stranu. Po 30 minutách hry byl poměr branek 9:5 pro švédské hráčky.

Ve druhém poločase 10. branku daly Švédky již po 45 vteřinách hry. Ostravanky dotáhly na 10:6. V dalších dvanácti minutách se stav změnil na 15:10 ve prospěch hráček Švédska. Rozdíl pěti branek byl pro ostravské hráčky ještě docela přijatelný.

Utkání hráčky v červeném rozhodly mezi 48. a 58. minutou. V té době sokolky daly jen jednu branku, zatímco Švédky překonaly Markétu Dolákovou pětkrát. Utkání skončilo porážkou Ostravy 14:22.

H65 Hööres HK

Trenér: Mansson Ola. Pět branek dala Cassandra Tollbring, Michaela Frannson - 4, Mikaela Mässing - 3, Anna Hohansson, Emma Rask, Tilda Winberg - 2, Anna Olsson, Sofia Hvenfelt, marie Wall, Jasmina Djapanovic - 1. Vynikající v brance byla Jaessika Ryde.

DHC Sokol Poruba

Trenér: Peter Olšavský. Čtyři branky daly Silvie Polášková a Šárka Marčíková, Michaela Konečná, Alica Kostelná - 2, Michaela Sekulová, Mária Revajová - 1. V brance zachytala opět spolehlivě Markéta Doláková, která za utkání kryla 19 střel. Do branky na sedmičky nastoupila i Lenka Roháčková.