Hlavní obsah
rozpracovaná socha sv. Šebastiána Foto: Alena Zavoralová

Svěcení mariánského sloupu i koncert barokní hudby se chystá v Poličce

Restaurátorské práce v Poličce se blíží ke konci, a proto město připravilo tři akce věnované poličskému morovému sloupu. Těšit se lze na svěcení mariánského sloupu, představení knihy o restaurování a koncert barokní hudby.

rozpracovaná socha sv. Šebastiána Foto: Alena Zavoralová
Svěcení mariánského sloupu i koncert barokní hudby se chystá v Poličce

Během jednoho odpoledne se zájemci mohou zúčastnit tří zajímavých akcí, věnované jedinečné národní kulturní památce, kterou naleznou na poličském náměstí a kterou zdobí sochy Jiřího Františka Pacáka, uznávaného vrcholně barokního sochaře 17. století.

„Celková obnova Mariánského morového sloupu na náměstí v Poličce začala po důkladných přípravách v roce 2015 a náklady od tohoto roku činily 5,5 miliónu Kč včetně DPH, z toho téměř 90 procent prostředků obdrželo město formou dotací z Ministerstva kultury ČR z Programu regenerace MPR a MPZ,“ informovala tisková mluvčí města Naděžda Šauerová.

„Hlavním úkolem letošní pracovní sezóny bylo dokončení všech plánovaných prací, usazení kopií kamenných soch, provést a revidovat plastické a barevné retuše sloupu tak, aby bylo dílo představené opět v harmonickém celku a následně předáno zpět městu,“ dodala.

A proto se v pátek 16. listopadu můžete těšit od 16.00 hodin na znovu vysvěcení mariánského sloupu na Palackého náměstí. Hosté budou přivítáni fanfárami přímo z radnice.

Dále se pak od 16.30 hodin v přednáškovém sále Centra Bohuslava Martinů uskuteční beseda s restaurátory, zástupci města a dalšími hosty. Autoři představí knihu věnovanou historii, restaurátorskému průzkumu a přípravám oprav poličského mariánského (morového) sloupu. A v 18.00 hodin sál rozezní barokní skladby v podání Dua Spes.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků