Hlavní obsah
Kroměřížská malířka Milada Ivánková. Foto: archiv Robert Rohál

Své obrazy vystaví v Domě kultury v Kroměříži malířka Milada Ivánková

V září představí v Pravé klubovně Domu kultury v Kroměříži svou retrospektivní výstavu výtvarnice Milada Ivánková. Kolekce jejích obrazů ponese název V proudu času. Vernisáž proběhne v pondělí 2. září v 17 hodin. Výstava potrvá do pátku 27. září.

Kroměřížská malířka Milada Ivánková. Foto: archiv Robert Rohál
Své obrazy vystaví v Domě kultury v Kroměříži malířka Milada Ivánková

„Maluji s radostí, někdy se smutkem v duši, ale vždy s láskou,” prohlásila už před časem kroměřížská malířka Milada Ivánková (1958).

„Výtvarnou školu jsem nevystudovala,“ říká. „Malovat jsem začala ve zralém věku v kritické životní situaci. Vyzkoušela jsem různé výtvarné techniky. Po nějakém čase jsem se seznámila s výtvarnicí paní Zuzanou Linder, která se mi po dlouhou dobu věnovala a zasvětila mě do tajů olejomalby. Maluji velice ráda touto technikou prověřenou starými mistry. Některé z mých obrazů jsou namalovány akrylem, který je technikou moderní a rychlou. Do obrazů dávám svoje sny a představy, které by snad mohly potěšit naše duše.“

Milada Ivánková je členkou SPVÚK a pár let se už účastní kolektivních i autorských výstav. Poprvé vystavovala v roce 2005 Ateliér Sklep v Kroměříži, o dva roky později svou tvorbu představila opět ve svém rodném městě - v Galerii v Moravcově ulici, v roce 2009 v kavárně Slávia, v roce 2010 v Galerii U Artuše, ale současně se představila na kolektivních výstavách SPVUK v Kroměříži, Praze, Otrokovicích a Nitře. V roce 2017 vystavovala v Radničním sklípku v Kroměříži, na jaře 2019 v rámci kolektivní výstavy SPVÚK v Domě kultury v Kroměříži.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků