Hlavní obsah
Foto: archiv města Mikulov

Svatomartinský Mikulov: víno, jídlo a kultura

Dva týdny plné gastronomických specialit, mladých vín, koncertů a prohlídek města. Takový bude Svatomartinský Mikulov, který odstartuje na Martina, tedy 11. listopadu.

Foto: archiv města Mikulov
Svatomartinský Mikulov: víno, jídlo a kultura

Svatomartinské oslavy ve městě pod Pálavou zahájí tradiční obřad svěcení vína na mikulovském zámku. „Uskuteční se v Gajdošově sále, kde vystoupí ženský sbor z Březí, podávat se bude Svatomartinská kachna. Začínáme ve čtyři odpoledne,“ zve za organizátory Vojtěch Pazderka s tím, že v ceně vstupného ve výši 150 korun je degustace mladých vín a sklenička.

Kulturní program nabízí koncert mužské vokální skupiny Rudolfvoice, představení pro děti v podání Zemanova dřevěného divadla, večer lidové i vážné hudby židovských skladatelů v rámci mezinárodního festivalu Musical bridges, Pat Smillie vystoupí u příležitosti Blues Alive, houslová virtuoska Gabriela Demeterová se pak v Mikulově představí s komorním orchestrem Czech Virtuosi.

Kouzlo podzimního města mohou návštěvníci objevovat se šálkem svařeného vína. Místní průvodci zájemce seznámí s mikulovskou historií, provedou je po Náměstí s renesančními domy, zámeckou zahradou, židovskou čtvrtí a zavedou je i do zámeckého sklepení s obřím sudem.

„Mimořádně se taky zpřístupní židovský hřbitov a Dietrichsteinská hrobka, chybět nebude ani komentovaný výstup na Svatý kopeček nazvaný Setkání svatého Martina se svatým Šebestiánem,“ doplnila Marcela Koňáková, vedoucí turistického informačního centra.

Mikulovské restaurace a hotely provoní zvláštní Svatomartinská menu, včetně husích specialit a ochutnávek mladých i Svatomartinských vín. Zvláštní program přitom nabídne Hotel Eliška, kde zahraje cimbálová muzika Karla Martiše, a Hotel Galant. Láká na pravou zabíjačku, Svatomartinský trh, cimbálovou muziku Mládí z Čejče, prohlídku vinařství a degustaci.

Kompletní program s přehledem termínů a časů jednotlivých akcí nabízí www.mikulov.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků