Hlavní obsah
Foto: Petra Veselá

Svatoanenská nemocnice získala novou kostní vrtačku

Větší komfort pro pacienty i personál přinese použití nové kostní chirurgické akumulátorové vrtačky, kterou pořídila Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně pro svoji I. ortopedickou kliniku díky sponzorskému příspěvku Tepláren Brno.

Foto: Petra Veselá
Svatoanenská nemocnice získala novou kostní vrtačku

Kostní chirurgická akumulátorová vrtačka Colibri II je univerzální pohonná jednotka na baterie, která slouží jako pohonný systém pro různé nástavce pro traumatologii a chirurgické zákroky na rukou a nohou. Různé nástavce se nasazují na pohonnou jednotku a podle jejich typu slouží k vrtání, šroubování, frézování, oscilačnímu pilování, zavádění Kirschnerových drátů atd.

„Velkou výhodou akumulátorových vrtaček je jejich nízká hmotnost, snadná manévrovatelnost, při níž nebrání a nezavazí operatérům kabel, jak je tomu u vrtaček na vzduchový pohon,“ sdělil Tomáš Tomáš, zástupce přednosty pro léčebně preventivní péči I. ortopedické kliniky FNUSA.

Pořízená vrtačka má plnou kompatibilitu s díly a příslušenstvím již stávajících akumulátorových systémů na našem pracovišti, tzn. s nabíječkami, akumulátory, nástavci a pracovními nástroji. Ve FN u sv. Anny v Brně se akumulátorové vrtačky používají převážně pro jemnou a precizní chirurgii, a to nejen na ortopedii, ale také na neurochirurgii nebo Klinice estetické a plastické chirurgie u operací drobných dětských kůstek na ruce.

„Teplárny Brno podporují naši nemocnici již dlouhodobě. Finanční podpora je pro naši nemocnici velmi důležitá, neboť za ni pořizujeme moderní přístrojové vybavení nebo pomůcky, které zlepšují péči o naše pacienty a mnohdy personálu usnadňují práci. Kromě kostní vrtačky jsme v minulosti pořídili např. RTG přístroje nebo transportní vozíky,“ sdělil Martin Pavlík, ředitel svatoanenské nemocnice. 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků