Hlavní obsah
Zámecký program Svatováclavských slavností se uskuteční na nádvoří zámku a v přilehlém parku. Foto: Michaela Mitáčková

Svátek sv. Václava se bude slavit i na zámku v Napajedlech

Již sedmý ročník Svatováclavských slavnostní se uskuteční v sobotu 24. září v Napajedlech na Zlínsku. Bohatý program je naplánován také v areálu zdejšího zámku, kde se návštěvníci mohou těšit na řemeslný jarmark, dobovou střelnici nebo zábavné dostaveníčko ve středověku. Parkem projde také průvod.

Zámecký program Svatováclavských slavností se uskuteční na nádvoří zámku a v přilehlém parku. Foto: Michaela Mitáčková
Svátek sv. Václava se bude slavit i na zámku v Napajedlech

Program slavností odstartuje ve městě již v 8 hodin ráno. Celá událost vyvrcholí v pozdních nočních hodinách. V zámku se od 9.00 otevřou všechny výstavy. „Lidé si mohou prohlédnout expozici Afrika, výstavu historických kočárků a panenek a dále v každou celou hodinu představí průvodce zámku lidem historické prostory a sály,“ řekla manažerka zámku Petra Psotková.

Ve 13 hodin začne hlavní zámecký program, jehož součástí bude jarmark s ukázkami historických řemesel. Až do 19 hodin budou moci návštěvníci obdivovat práce dráteníků, hrnčířů, kovářů, řemenáře, košíkáře nebo výrobce březových košťat. „Slavnostního zahájení jarmarku se ve 13.30 ujme komtesa Alenka, která promluví k návštěvníkům z balkonu zámku. Z tohoto místa od 15 hodin zazpívá i mužský vokální soubor Magna Mysteria z Otrokovic,“ dodala Petra Psotková s tím, že vystoupení potrvá hodinu.

Zámecký park se od 13 hodin promění také v dobovou středověkou střelnici, v níž si až do 18 hodin budou moci děti i dospělí zastřílet z dobových luků. Ve stejný čas bude v parku připraveno i středověké dostaveníčko – hry pro celou rodinu. Na několika stanovištích budou děti i dospělí plnit nejrůznější úkoly.

Ve 20 hodin vyjde z centra Napajedel kostýmovaný průvod v čele s knížetem Václavem s bubny a loučemi. Ve 20.15 se očekává příchod průvodu k zámku, kde je naplánováno krátké scénické zastavení průvodu pod názvem Komtesčin živý sen. Poté budou účinkující pokračovat až na nádvoří Klubu kultury, kde všechny návštěvníky čeká bohatý program v podobě šermířských a tanečních vystoupení, turnaj na koních nebo ohňová show. 

Zámek v Napajedlech si lidé mohou prohlédnout denně kromě pondělka od 10 do 18 hodin. Kromě prohlídky historických sálů je zde k vidění i výstava AFRIKA a expozice historických kočárků a panenek sběratelky Marie Václavínkové. Otevřena je také zámecká kavárna s letní terasou a dětským koutkem. V zahradě zámku si lidé mohou od srpna zahrát golf na chipping and putting greenu a také je zde tréninkový driving range s deseti odpališti a nakloněnou rovinou.

Více informací na www.zameknapajedla.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků