Hlavní obsah
Pečovatelky v Domově pro seniory v Bílovci umožnili klientům v této nelehké době hovořit se svými blízkými přes internet. Foto: Pečovatelky Domova pro seniory v Bílovci

Sváteční dny v Bílovci: distribuce dezinfekce i mše na internetu

Dostatek dezinfekce i roušek, videokonference v domě pro seniory a mše namísto v kostele na internetu – tak zvládají sváteční dny v Bílovci.

Pečovatelky v Domově pro seniory v Bílovci umožnili klientům v této nelehké době hovořit se svými blízkými přes internet. Foto: Pečovatelky Domova pro seniory v Bílovci
Sváteční dny v Bílovci: distribuce dezinfekce i mše na internetu

Město Bílovec zakoupilo v tomto týdnu dostatečné množství dezinfekčního přípravku na ruce a povrchy, každá rodina si tak v pátek 10. dubna a následně i v sobotu 11. dubna mohla zdarma vyzvednout půl litru přípravku v místní hasičské zbrojnici.

V sobotu byla dezinfekce distribuována i do okolních obcí Bravinné, Stará Ves, Ohrada, Výškovice Lubojaty a Lhotka.

„Chceme, aby se naši občané maximálně chránili a dodržovali veškerá doporučení, ale k tomu potřebují mít dostatek ochranných prostředků. Roušek máme díky dobrovolníkům Roušky Bílovci dostatek, za což jim děkujeme. Lidé se však stále potýkali s nedostatkem dezinfekce na ruce i na povrchy. Proto jsme se rozhodli jim pomoci i s tímto a zakoupili jsme dostatečné množství toho přípravku, který jsme poskytli občanům Bílovce i místním části zdarma. Zájem byl velký, přesto lidé disciplinovaně dodržovali potřebné dvoumetrové odstupy, což velmi kvituji. Kromě toho již třetí týden pravidelně dezinfikujeme všechny autobusové zastávky a samozřejmě i většinu městských prostorů, kde se lidé musejí pohybovat,“ řekla starostka města Bílovce Renata Mikolašová.

Dodala, že senioři a jinak zdravotně hendikepovaní spoluobčané, kteří si ze zdravotních důvodů nemohli dezinfekci vyzvednout, mohou volat na linku 773 765 144.

Videokonference pro seniory

Asi nejtěžší chvíle prožívají v současnosti pečovatelky, zaměstnanci, a hlavně klienti Domova pro seniory v Bílovci, kteří jsou zcela odstřiženi od svých blízkých. A ani v době největšího křesťanského svátku nemohou opustit zdi domova.

„Zdejší pečovatelky jsou zcela úžasné! Umožnily klientům videokonferenci, prostřednictvím níž mohli komunikovat se svými rodinami, bylo to velmi emotivní. Mimo toho nafotily klienty se vzkazy rodinám a fotky předaly. A vytvořily zde i nádhernou velikonoční atmosféru, kterou korunovaly výborné velikonoční perníčky od paní Římanové,“ pokračuje starostka.

Ta také nejen klienty Domova pro seniory, ale i občany Bílovce i místních částí informovala začátkem pašijového týdne o tom, že přestože se plánované mše ve Farnosti Bílovec neuskuteční, lidé mohou meditovat doma s podporou místního faráře Lumíra Tkáče. Místní farnost totiž připravila pro rodiny i jednotlivce video průvodce o tom, jak při rodinné modlitbě využít prvky, které znají z velikonočních obřadů v kostele.

A od květné neděle byly v kostele svatého Mikuláše k dispozici také dva materiály – Mimořádný průvodce velikonočními svátky 2020 a Velikonoce-Christus Vivit-Kristus žije –, i v papírové podobě pro osobní meditaci.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků