Hlavní obsah
Silnice v národním parku Šumava mezi Srním, Antýglem a Modravou obdržela Cenu Ministerstva dopravy ČR. Foto: KÚ Plzeňského kraje

Šumavská silnice má cenu ministerstva dopravy

Silnice v národním parku Šumava mezi Srním, Antýglem a Modravou obdržela Cenu Ministerstva dopravy ČR v kategorii silniční a dálniční stavby do 150 miliónů Kč za rok 2016.

Silnice v národním parku Šumava mezi Srním, Antýglem a Modravou obdržela Cenu Ministerstva dopravy ČR. Foto: KÚ Plzeňského kraje
Šumavská silnice má cenu ministerstva dopravy

V úterý 22. srpna získané ocenění předal náměstek hejtmana pro oblast dopravy zhotovitelům a projektantům stavby.

Nová komunikace se budovala dva roky a podíleli se na ní dva zhotovitelé a dvě projekční společnosti. Na krajském úřadě si ocenění z rukou náměstka Pavla Čížka převzali zástupci dvou firem, a to Robert Vorschneider za společnost VALBEK, spol. s r. o., a Martin Havlík za společnost PONTEX, spol. s r. o.

„Ocenění nás velmi potěšilo a věřím, že je motivací pro firmy, které se na stavbě podílely. Realizace obou staveb je krokem ke zvýšení bezpečnosti a plynulosti dopravy na významné komunikaci v turisticky atraktivní lokalitě národního parku Šumava a mohu slíbit, že to není poslední stavba v této lokalitě,” uvedl náměstek hejtmana pro oblast dopravy Pavel Čížek.

Zhotovitelem stavby byla společnost BERDYCH plus spol. s r. o. se sídlem v Rokycanech a společnost Silnice Klatovy a.s., zpracovatelem projektu společnost PONTEX spol. s r. o. a VALBEK spol. s r. o. se sídlem v Plzni.

„Celkové náklady stavby, kterou financoval Plzeňský kraj prostřednictvím Správy a údržby silnic Plzeňského kraje, příspěvkové organizace, činily 46 miliónů Kč,” dodal Pavel Panuška, generální ředitel Správy a údržby silnic Plzeňského kraje.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků