Hlavní obsah
Radegast Beskydský šerpa 2013. Start závodu. 29.6.2013 Foto: Josef Zajíc

Sud piva na vrchol Lysé hory nejrychleji vynesla čtveřice Slováků

V rámci extrémního závodu SMS.cz Adrenalin Cup 2013 se konal již pátý ročník závodu čtyřčlenných týmů Radegast Beskydský šerpa 2013 ve vynášce sudu piva. Tentokrát nesli sud na Lysou horu.

Radegast Beskydský šerpa 2013. Start závodu. 29.6.2013 Foto: Josef Zajíc
Sud piva na vrchol Lysé hory nejrychleji vynesla čtveřice Slováků

K závodu Radegast Beskydský šerpa 2013, který měl start na hřišti na Ostravici, se přihlásilo 60 čtyřčlenných týmů. Jejich úkolem bylo vynést na dřevěném šerpském nosiči sud piva o váze 65 kg na vrchol hory.

Tentokrát účastníky čekal pochod, výběh, výplaz na nejvyšší vrchol Beskyd Lysou horu (1323 m. n. m.). Z obce Ostravice až nahoru je to 9 km a 950 m převýšení. Závodní družstva musí k cíli dorazit na vrchol nejpozději za 4 hodiny, aby mohli pomýšlet na cenu.

Patronem a startérem závodu byl slavný horolezec, senátor Leopold Sulovský, který jako první Čech zdolal nejvyšší horu světa Mt. Everest (8848  m. n. m.- 1991).

V sobotu 29. června v 10.30 hodin tak z hřiště vyběhlo 240 zdatných mužů k připraveným sudům, které si museli v čase závodu nasadit na dřevěné šerpské nosiče, upevnit, vyvážit tak , aby se ten který právě nese co nejméně unavil.

Bylo patrné, že některé týmy již měly zkušenosti a grif v nasazování, protože rozdíl mezi prvními, kteří již odešli na trasu pochodu, a posledními byl asi deset minut, což ještě v konečném výsledku nemuselo nic znamenat.

Protože jde o náročný závod, tak bylo rozhodnuto, že každé družstvo, které pokoří Lysou horu s nákladem, obdrží 100 piv. Vítězné družstvo obdrželo pohár od skláře Zdeňka Kunce a 400 piv, což pro některé týmy byl důvod ke spěchu.

Poražené tento speciální závod nezná, protože odvaha postavit se s kamarády na start a bojovat s těžkým nákladem a náročným terénem je nad jakýmkoliv sportovním výkonem.

Na Lysou horu dorazili nejrychleji a vyhráli statní muži z týmu JOGURTI ve složení: Matěj Fabčík, Branislav Jadaš, Branislav Krafa a Edo Lipták z Kysuckého Nového Města ze Slovenské republiky. Lysou horu zdolali za 1 hodinu, 38 minut a 26 sekund.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků