Hlavní obsah
Budoucí zdravotnice navštívily také bratislavský Slavín. Foto: Kateřina Novotná

Studentky šumperské zdravotnické školy načerpaly zkušenosti na zahraniční pracovní stáži

Pracovní stáž v slovenském městě Holíč vykonalo deset studentek čtvrtého ročníku Střední zdravotnické školy v Šumperku. Pečovaly o obyvatele Senior domu Terézia a Domova dôchodcov a domova sociálnych služieb v Holíči.

Budoucí zdravotnice navštívily také bratislavský Slavín. Foto: Kateřina Novotná
Studentky šumperské zdravotnické školy načerpaly zkušenosti na zahraniční pracovní stáži

„Žákyně měly možnost absolvovat zahraniční stáž s názvem Cesta za poznáním, organizovanou v rámci projektu Erasmus+. Cílem bylo získání zkušeností v sociálních zařízeních, rozvíjení odborných vědomostí a dovedností, ale také se naše cesta ubírala za poznáním slovenské kultury,“ objasnila Daniela Nikodémová, učitelka odborných předmětů.

Studentky pracovaly denně od 8 do 14 hodin. V zařízeních sociálních služeb se podílely na základní ošetřovatelské péči, doprovázely seniory na terapie, dokonce společně s nimi upletly ozdobné košíčky z proutí, které si odvezly domů jako suvenýr.

Ze Slovenska se vrátily obohacené po stránce odborné i lidské. Seznámily se s tím, jak funguje tamní princip sociálních zařízení, zdokonalily se v komunikaci ve slovenském jazyce a rozvíjely empatický přístup ke klientům s různým typem onemocnění. Rovněž procestovaly i malou, ale zato malebnou část Slovenska.

„Během čtrnáctidenního pobytu jsme viděly spoustu zajímavých míst. Naše cesta za poznáním začala přímo v Holíči, kde jsme jako dominantu navštívili tamní zámek, megality a také větrný mlýn. Dále jsme podnikly výlet do historického centra pár kilometrů vzdálené Skalice, kde jsme navštívily i rotundu sv. Jiří,“ uvedla učitelka Nikodémová.

Studentky ze Šumperka si nenechaly ujít návštěvu slovenského hlavního města. „Vyšly jsme si na Slavín, odtud jsme pokračovaly na Bratislavský hrad. Poté směřovaly naše kroky na Centrální náměstí, vydaly jsme se směrem k mostu SNP, odkud jsme pozorovaly proudící Dunaj,“ dodala Nikodémová.

Pracovní stáž pro studentky zorganizovala Střední zdravotnická škola v Šumperku ve spolupráci s agenturou AGAMOS CZ.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků