Hlavní obsah
Dílny SPŠS Betlémské Foto: www.betlemska.cz

Střední průmyslová škola Betlémská zve zájemce na dny strojařiny

Nejstarší česká průmyslová škola pořádá své projektové dny. Snaží se tak nejen získat nové studenty, ale i prezentovat současnou strojařinu, jakožto zajímavou, perspektivní a dynamicky se rozvíjející část průmyslu.

Dílny SPŠS Betlémské Foto: www.betlemska.cz
Střední průmyslová škola Betlémská zve zájemce na dny strojařiny

Poslední dobou prodělává domácí i světový průmysl neobyčejné změny; trh se vyvíjí, dochází k přesunu výroby a všeobecně se zvyšuje poptávka v oblasti odborného obchodu a technických služeb. Zároveň však technicky vzdělaných lidí ubývá a nových je nedostatek.

Střední průmyslová škola v Betlémské ulici v Praze letos slaví 175 let své existence Více než kdy jindy se nejstarší česká průmyslová škola snaží ukázat širší veřejnosti a zejména té mladistvé, že technické vzdělání je nad míru atraktivní. Svými odvětvími zasahuje snad do všech sfér průmyslu. Řeč je o přesné, důsledné, zajímavé a kreativní práci.

Co se žáků základních škol týká, rozhodujících o svém profesním životě, v drtivé většině případů je od studia na strojní průmyslové škole odrazuje vidina nekonečných nocí probdělých nad rýsovacím prknem a obavy z nezvládnutelného množství učiva. Moderní trendy v naší produkci se ale už neodráží na rýsovacím prkně. Je třeba poznávat nové technologie a procesy řízení výroby, umět tvořit vlastní hlavou a používat počítače. 

O tom, jak se strojařina dělá, si nyní může každý udělat představu na projektových dnech a dnech otevřených dveří v SPŠS Betlémská. Škola uvítá každého zájemce o techniku ve čtvrtek 16. února od 16.00 do 18.00 hodin na dni otevřených dveří. Příchozí čeká prohlídka školy, ukázka výroby na CNC strojích, prostorového modelování na počítačích, automatické laboratoře a mnoho dalšího. Pokud byste rádi okusili něco z praxe trochu podrobněji, přijďte na projektový den v sobotu 18. února od 10.00 hodin do 15.00 hodin.

Můžete se zapojit mimo jiné do následujících činností:
- vlastnoruční naprogramování CNC stroje a výroba šachové figurky
- počítačové modelování ve 3D
- výroba elektromotorku
- ukázka parních strojků a stirlingových motorů
- ukázka rádiem řízených modelů našich žáků
- pro dámy navlíkání korálků

Prohlídka školy může být i individuální (po dohodě).
Tel: 251 092 160, 251 092 104
Email: zastupci@betlemska.cz

Webové stránky školy: www.betlemska.cz

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků