Hlavní obsah
Plakát Foto: Anna Řepková

Střední průmyslová škola Betlémská pořádá dopoledne plné her a techniky

Střední průmyslová škola v pražské Betlémské ulici pořádá v pátek 1. června pro žáky mateřských a základních škol Mezinárodní den dětí v rámci svého 175. výročí. Mohou také přijít rodiče s dětmi.

Plakát Foto: Anna Řepková
Střední průmyslová škola Betlémská pořádá dopoledne plné her a techniky

Nejstarší česká střední průmyslová škola v Betlémské ulici v Praze v rámci 175. výročí pořádá společně s Institutem svazu průmyslu České republiky dopoledne plné her a techniky v pátek 1. června pro žáky mateřských škol a základních škol 1. a 2. stupně, mohou se také zúčastnit rodiče s dětmi. Akce začíná v 9.00 hodin v budově školy SPŠ strojnická, Betlémská 4, Praha 1.

Střední průmyslová škola byla založena už v roce 1837, leží v centru hlavního města Prahy a patří mezi nejmoderněji vybavené průmyslové školy nejen v Praze.

Škola má moderně vybavené učebny výpočetní techniky, pro výuku programování CNC strojů a CAD/CAM (konstruování a výroba pomocí počítače), automatizace, techniky administrativy a také CNC stroje. Kromě toho do moderních učeben také patří učebna jazyků, tělocvičny, posilovny a má velmi kvalitní jídelnu.

Škola má dva obory: informační technologie a strojírenství a strojírenství má trojí zaměření: konstruování a výroba pomocí počítače, technické vybavení budov, ekonomika a řízení ve strojírenství.

Mimo jiné na této škole byl ředitelem Jan Evangelista Purkyně. Tuto školu navštívil i rakousko-uherský císař František Josef I.

Návštěvníci se mohou vrátit do časů dávno minulých, vyzkoušet si lukostřelbu s opravdovými dobovými nástroji, vlastníma rukama si v žáru výhně ukovat něco na památku či okusit práci tehdejších drvoštěpů.

Dále se náhle mohou přenést do současnosti například u nového iPadu nebo 4K kamery, zařídit si modely aut, vidět funkční, létající modely letadel.

Tvořiví návštěvníci se mohou vyřádit nad stavebnicemi Merkur a Voltík: zapojit si skutečné elektrické obvody, postavit si modýlky podle vlastní fantazie.

Návštěvníci se mohou také na chvíli stát skutečnými techniky a vyrobit si vlastní suvenýr na opravdovém moderním obráběcím stroji (CNC), který používají při výrobě například dnešní automobilky.

Nabídka pro návštěvníky:

- Co už uměli naši předkové – kování nože (kovárna)
- Výroba šachové figurky - CNC
- Korálkování
- Modely letadel
- Velký model formule s týmem z ČVUT
- Ukázka práce s motorovou pilou
- Štípání dříví
- Práce v truhlárně
- Hrajeme si s Voltíkem
- Sportovní hrátky
- Vilém Tell - lukostřelba
- Ukázky šermu
- iPad – vyzkoušení
- Robotická linka
- Neuvěřitelné chování tekutin
- Merkur – stavebnice
- Horká novinka - 4K kamera
- ... a další překvapení

Zájemci se mohou přihlásit emailem: zastupci@betlemska.cz nebo telefonicky na čísle 251 092 104, 603 213 569. Více informací na stránkách školy www.betlemska.cz, kde je také možné si stáhnout plakáty ve formátu pdf.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků