Hlavní obsah
Foto: mp praha

Strážníci zadrželi falešného taxikáře, prokázal se padělanými doklady

Falešných taxikářů neubývá, strážníkům se daří je díky všímavosti odhalovat. Někteří jezdí na padělané doklady.

Foto: mp praha
Strážníci zadrželi falešného taxikáře, prokázal se padělanými doklady

Další případ nepoctivého taxikáře odhalila hlídka strážníků pražské městské policie ze specializované skupiny Taxi. Když strážníci ve středu krátce po deváté hodině projížděli Budějovickou ulicí v Praze 4, zaujalo je osobní vozidlo s označením Taxi, stojícím na vyhrazeném parkovišti.

Při obhlídce a kontrole si hlídka všimla si, že na předepsaném místě chybí vystavený průkaz o způsobilosti řidiče k vykonávání této profese. Strážníci muže vyzvali k předložení dokladů totožnosti a všech dalších dokladů potřebných k vykonávání taxislužby. Muž předložil také osvědčení o úspěšně vykonané zkoušce řidiče taxislužby.

Na první pohled ale bylo patrné, že doklad neodpovídá standardnímu provedení, a proto strážníci provedli kontrolu v databázi. Zjistili, že řidič nemá oprávnění pro tento doklad. S podezřením, že se jedná o padělek, strážníci kontaktovali pracovníka magistrátu, který jejich domněnku potvrdil a doklad označil za padělek.

Hlídka řidiče následně pro podezření ze spáchání trestného činu omezila na osobní svobodě a předala ho Policii ČR k dalšímu opatření.    

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků