Hlavní obsah
Vydry mají ryby nejen na Štědrý den Foto: zoo Praha

Štědrý den v pražské zoo: dárky dostanou i zvířata, děti za vstup zaplatí jen korunu

Zoologická zahrada v Praze-Troji je otevřená po celý rok, na zvířata se návštěvníci chodí dívat i na Štědrý den. Je otevřeno do 14 hodin. Děti do patnácti let mají navíc vstup pouze za jednu korunu.

Vydry mají ryby nejen na Štědrý den Foto: zoo Praha
Štědrý den v pražské zoo: dárky dostanou i zvířata, děti za vstup zaplatí jen korunu

Všichni, kdo od rána budou poctivě držet půst, mohou v zoo na Štědrý den vidět skutečné zlaté prasátko. K vidění bude v amfiteátru Rezervace Bororo ve 12 hodin.

I zvířátka budou obdarována

„Na Štědrý den dostanou své dárky i zvířata – přijďte se tedy podívat, jak si je užijí. Donést dárky jim přitom můžete i vy. Trvanlivé ovoce a zeleninu, suché pečivo, piškoty, ořechy všeho druhu bude služba přebírat u hlavního vchodu do zoo,” informovala mluvčí zahrady Mgr. Jana Ondrejechová.

A víte, co budou mít na „štědrovečerní večeři“ například tučňáci, velbloudi nebo lachtani? Zjistit to můžete během speciálních komentovaných krmení, která budou probíhat v následujících časech: 10.30 orli východní, 11.00 tučňáci, 12.00 velbloudi, 13.00 vydra severoamerická, 13.00 kočka rybářská a další kočkovité šelmy, 13.30 lachtani

„Živé Vánoce budou v pražské zoo pokračovat i po Štědrém dnu. Od 27. do 29. prosince připravila pro návštěvníky zajímavý program plný staročeských tradic a řemesel. V teple Vzdělávacího centra si budou moci zájemci vyrobit například svíčku ze včelího vosku nebo zjistí, jak funguje kolovrátek,” dodala Jana Ondrejechová.

Do pražské zoo se návštěvníci nemusí vypravit jen automobilem nebo klasickou MHD, ale cestu si mohou zpříjemnit plavbou po Vltavě a do zoo vyrazit parníkem. Využít mohou speciální nabídku Pražské paroplavební společnosti a Zoo Praha, které nabízí zvýhodněnou společnou vstupenku s 20procentní slevou. Vstupenku si mohou zakoupit od 25. 12. až do konce letošního roku v Pražské paroplavbě. V zoo pak návštěvníci nebudou čekat před pokladnami a půjdou rovnou k turniketům, obě společnosti totiž využívají stejný vstupenkový systém.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků