Hlavní obsah
Nová výrobní hala českobudějovické společnosti Kern-Liebers CR je před dokončením. Foto: Petr Pokorný

Stavební část půlmiliardové investice Kern-Liebers CR je před dokončením

Stavební část více než půlmiliardové investice strojírenské společnosti Kern-Liebers CR do rozšíření výrobního závodu v Českých Budějovicích je před dokončením.

Nová výrobní hala českobudějovické společnosti Kern-Liebers CR je před dokončením. Foto: Petr Pokorný
Stavební část půlmiliardové investice Kern-Liebers CR je před dokončením

Slavnostní zahájení provozu nové haly, která rozšíří výrobní prostory firmy na 19 tisíc metrů čtverečních, plánuje tento významný dodavatel komponentů pro automobilový, textilní a spotřební průmysl na 23. května.

„V současné době nám dodavatel předává první polovinu haly, tedy přibližně 3,5 tisíce čtverečních metrů zastavěné plochy. Předání druhé poloviny je plánováno na 15. března. Do nové haly již přesouváme první části technologií. Některé stroje pouze stěhujeme, další máme nakoupeny a budeme je postupně instalovat a zprovozňovat,“ uvedl jednatel společnosti Kern-Liebers CR Jaroslav Kopp. 

Investici v Českých Budějovicích vyvolala skutečnost, že stávající objekty firmy jsou zcela zaplněny a neumožňují umístění dalších technologií. Podnik si tak vytváří nový prostor pro další plánovaný rozvoj v souvislosti s růstem trhů v České republice, Polsku a Maďarsku.

„V květnu bude v nových prostorách kompletně přestěhován a technicky dovybaven celý provoz tepelného zpracování kovů a omílání. Dodavatelské firmy by měly definitivně opustit náš areál do 15. června. Dokončení tohoto projektu nám umožní přivést do Českých Budějovic nové projekty a technologie, což dosud nebylo možné,“ konstatoval Kopp.

Provoz bude potřebovat 30 nových techniků

Kern-Liebers CR, jehož celkové loňské tržby dosáhly 1,2 miliardy korun, zaměstnává v současné době 400 lidí. Nový provoz jejich počet ale zvýší pouze o dvě až tři desítky. Vzhledem k nedostatku kvalifikovaných strojařů na trhu práce totiž firma pořizuje nejmodernější technologie s nízkými nároky na pracovní sílu.

Z celkových zhruba 500 miliónů korun „spolknou“ zhruba 180 miliónů korun stavební práce, dalších přibližně 320 miliónů směřuje právě do technologického vybavení. Nové technologie umožní firmě, disponující vlastním vývojovým oddělením a obchodní organizací, vedle rozšíření portfolia výrobků pro stávající zákazníky také otevření nových trhů.

„Získáme možnost lépe kontrolovat toky materiálu, lépe organizovat jednotlivé činnosti a současně se rozvíjet v oborech, pro které jsme již neměli kam umístit potřebné technologie. Výsledkem bude vyšší provozní efektivita, rozšíření výroby a možnost dalšího technologického rozvoje,“ zdůraznil Kopp.

Zmíněné až tři desítky nových pozic hodlá firma obsadit vesměs strojírenskými profesemi. Potřební budou zejména nástrojaři, lisaři, zámečníci, seřizovači, obráběči, mechatronici a podobně. Dveře mají do Kern-Liebers CR otevřené samozřejmě také mladí absolventi strojírenských učilišť, středních i vysokých technických škol. Ti všichni zde najdou zázemí silné firmy se zahraniční účastí, jistotu perspektivního zaměstnání a možnost dalšího profesního rozvoje a kariérního růstu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků