Hlavní obsah

Stavbě zahradní restaurace na Barrandově řekli zastupitelé Prahy 5 ne

Zastupitelé Prahy 5 na úterním zasedání podpořili přítomné občany a jednohlasně nesouhlasili se stavbou zahradní restaurace na pozemku č. 1044/1 na Barrandově. Současní členové Rady městské části Praha 5 svým hlasováním na zastupitelstvu deklarovali vůli přehodnotit původní souhlasné stanovisko z listopadu.

Stavbě zahradní restaurace na Barrandově řekli zastupitelé Prahy 5 ne

Obyvatelé Prahy 5 protestovali na jednání zastupitelstva městské části proti výstavbě restaurace na Barrandově, která má stát poblíž Lohniského ulice. Podle odpůrců stavby zničí zeleň a zhorší kvalitu života v oblasti. Restaurace pro sto hostů má podle projektu zabrat plochu zhruba 3000 metrů čtverečních.

Pozemek je v územním plánu veden jako městská zeleň, což umožňuje výstavbu zahradní restaurace. Podle zastupitelů prý ale reálně hrozí, že v případě povolení stavby její majitelé požádají o změnu na obytnou budovu.

Zastupitelé se proto rozhodli vyhovět požadavkům občanů a vyjádřili nesouhlas s umístěním zmiňované stavby na pozemku č. 1044/1 v katastrálním území Hlubočepy. Usnesení podpořili všichni přítomní zastupitelé, tedy i bývalí členové Rady MČ Praha 5, kteří na podzim hlasovali pro.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků