Hlavní obsah
Zimní závod v cyklotrialu - Fort IV., Olomouc Foto: Radek Janka

Start cyklotrialové sezóny opět na fortu IV v Olomouci

Za první letošní soutěží zamíří cyklotrialisté již tradičně do Olomouce. Šestý ročník oblíbeného zimního závodu odstartuje v hale v areálu fortové pevnůstky na Bělidlech v sobotu 18. února v deset hodin. Symbolicky otevře novou sezónu, která letos přináší řadu novinek.

Zimní závod v cyklotrialu - Fort IV., Olomouc Foto: Radek Janka
Start cyklotrialové sezóny opět na fortu IV v Olomouci

„Zimní závody pořádáme od roku 2012, určeny jsou především pro mladé závodníky. Jednak proto, že stavět tratě pro elitní jezdce v omezeném prostoru haly není tak úplně snadné, jednak proto, že mládež tvoří mezi cyklotrialisty převažující část jezdecké základny. Přijíždí pravidelně přes padesát dětí a mladých jezdců ze všech koutů republiky,” uvedl Radek Janka z pořádajícího Biketrial klubu Olomouc.

Zájem ale nemají jen domácí. Do Olomouce za sportem vyrážejí pravidelně slovenští trialisté a v loňském roce se k nim přidali i severní sousedé z polského klubu MKS Ochotnica. „Pro nás je to samozřejmě pocta, že někomu stojí náš podnik za tolik kilometrů cestování,” dodal Janka.

Olomoucký závod je součástí předsezónní přípravy, do které dále patří další halová soutěž ve středočeských Prusicích 11. března a jarní soustředění mládeže v Domašově nad Bystřicí ke konci dubna. Hlavní sezóna začíná 29. dubna, kdy startuje desetidílný seriál Českého poháru mládeže v cyklotrialu pod již zavedeným názvem Youth Games.

Oproti minulým rokům došlo k navýšení počtu soutěží, jejich užšímu spojení se závody pro dospělé kategorie a hlavně se do organizace zapojila řada nových klubů. Sezóna tak nabídne pestrou kombinaci závodů v různých prostředích.

Český pohár mládeže v trialu - Youth Games 2017

29. 4. Brno - Kníničky
13. 5. Rudina (Slovensko)
3. 6. Březová u Sokolova
10. 6. Hamry nad Sázavou
1. 7. Praha
19. 8. Lučenec (Slovensko)
2. 9. Žižkovo Pole
9. 9. Sklenka - Strančice
30. 9. České Budějovice
14. 10. Veselí nad Moravou

Český pohár v trialu

13. 5. Rudina (Slovensko)
27. 5. Blansko
3. 6. Březová u Sokolova
10. 6. Hamry nad Sázavou
11. 6. Jablonné - Malevil
5. 8. Horšovský Týn
9. 9. Sklenka - Strančice

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků