Hlavní obsah
Foto: Alena Jandlová

Stačí 22 hodin a znáte dějiny Poličky

Přemysl Otakar II., hradby, rybolov nebo Bohuslav Martinů – to a mnohem více se vám může vybavit, když uslyšíte název města Polička. Pokud se o něm chcete dozvědět mnohem více, stačí vám pouhých 22 hodin k přečtení celých dějin tohoto královského věnného města.

Foto: Alena Jandlová
Stačí 22 hodin a znáte dějiny Poličky

Polička v tomto roce slaví 750. výročí založení města králem Přemyslem Otakarem II. roku 1265. A právě při příležitosti tohoto významného jubilea vydalo město knihu DĚJINY MĚSTA POLIČKY.

Jedná so o rozsáhlou 590 stránkovou knihu, bohatě doplněnou více než 300 ilustracemi, která popisuje vývoj města během staletí a neopomíná ani současné významné osobnosti, rodáky, spolky a různorodé aktivity města a jeho obyvatel. K jejímu přečtení vám stačí pouhých 22 hodin, jak si mohlo vyzkoušet několik dobrovolníků z poličského muzea.

„Reprezentativní, odborně napsaná a přitom čtivá publikace je určená pro širokou čtenářskou obec – pro zájemce o historii a patrioty. Časový záběr - před založením města roku 1265 až do současnosti. Bohatá obrazová a fotografická dokumentace objasňuje vývoj města (včetně rekonstrukce podoby v různých etapách) a vzhled významných památek, ale představuje i důležité historické doklady, osobnosti a události, shrnující rejstříky,” uvádí žurnalista Bob Fliedr. 

Představení knihy proběhne v pátek 7. srpna od 18.00 hodin v sálech městské radnice na Palackého náměstí v Poličce. Přítomni budou autoři David Junek a Stanislav Konečný, zástupci města, nakladatelství Argo, Tiskárny Polička, fotografové a grafici podílející se na vzniku knihy. Moderovat bude již zmíněný Bob Fliedr.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků