Hlavní obsah
Druhý ročník Sportovních her mateřských škol se uskuteční v úterý 16. května. Foto: Magistrát města Plzně

Sportovní hry mateřských škol v Plzni zapojí stovky dětí

Druhý ročník Sportovních her mateřských škol se uskuteční v úterý 16. května na Atletickém stadionu města Plzně, v případě nepříznivého počasí v atletickém tunelu.

Druhý ročník Sportovních her mateřských škol se uskuteční v úterý 16. května. Foto: Magistrát města Plzně
Sportovní hry mateřských škol v Plzni zapojí stovky dětí

Akce vznikla z podnětu Nadace sportující mládeže a pořádá ji město Plzeň ve spolupráci s obecně prospěšnou společností Pohyb a zdraví.

„Předpokládáme účast více než 500 dětí z 25 mateřských škol,” uvedla náměstkyně primátora pro oblast školství a sociálních věcí Eva Herinková.

Podle radního pro oblast sportu a podpory podnikání Petra Chvojky umožní Sportovní hry mateřských škol dětem poznat atmosféru sportovních soutěží se vším, co k tomu patří. „Navazují na zjišťování pohybových dovedností předškoláků s názvem Pohyb 1P, do kterého se již zapojila řada plzeňských školek,” vysvětlil Petr Chvojka. Sportovní hry jsou vůbec největší akcí, kterou město pro děti ze svých mateřských škol pořádá.

Sportovní hry mateřských škol jsou dopolední akcí, při které budou mateřské školy města Plzně soutěžit ve čtyřech individuálních disciplínách a jedné týmové soutěži. Dobrovolnou nadstavbovou disciplínou pro všechny (i pro nesoutěžící děti) je vytrvalostní běh na 400 metrů.

Nesoutěžící děti budou mít k dispozici relax zónu, kde bude možnost využít nejen další sportoviště, ale také si zatancovat s maskotem akce nebo si vyzkoušet další sporty či disciplíny Pohybu 1P.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků