Hlavní obsah
Foto: VLS

Spolupráce vojenských lesáků a turistů na Brdech se prohlubuje

Zvýšená návštěvnost v části Brd, kterou v nedávné době opustila armáda, vedla správce území Vojenské lesy a statky a Klub českých turistů k podepsání dohody o další spolupráci. Podepsali ji ředitel Vojenských lesů a statků ČR (VLS) Petr Král a předseda Klubu Českých turistů (KČT) Vladislav Chvátal.

Foto: VLS
Spolupráce vojenských lesáků a turistů na Brdech se prohlubuje

Spolupráce má přispět k rozvoji rekreačních funkcí v přírodních lokalitách, které ještě před několika lety byly jako vojenské výcvikové prostory veřejnosti uzavřeny. Převážně jde o rozvoj a údržbu návštěvnických tras v těchto lokalitách, které armáda aktuálně nevyužívá k výcviku.

Spolupráce VLS a KČT má zajistit, aby v lesích ve správě resortu obrany nedocházelo ke konfliktům mezi zájmy turistů, armády i lesníků, kteří v těchto lokalitách hospodaří. Principy spolupráce kladou důraz také na bezpečnost návštěvníků v těchto bývalých armádních lokalitách.

Zachovány díky armádě

„Bývalé i současné vojenské újezdy jsou unikátními přírodními oblastmi, domovem celé řady vzácných živočišných i rostlinných druhů. A to i díky tomu, že se jim vyhnul po desetiletí, kdy sloužily armádě, běžný civilizační ruch. Shodli jsme se s klubem turistů, že musíme při rozvoji rekreačních funkcí těchto oblastí udělat vše pro to, abychom tento stav nenarušili,“ uvedl ředitel VLS Petr Král.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků