Hlavní obsah
Foto: Kateřina Maxová

Spolek DMO Pobyty připravil pro klienty velikonoční pobyt v Praze

Už tradičně každý rok vyráží lidé ze spolku DMO Pobyty strávit svátky jara společně s klienty z celé republiky. Od čtvrtka 29. března do pondělí 2. dubna jim budou k dispozici plně bezbariérové prostory Centra Paraple v pražských Malešicích.

Foto: Kateřina Maxová
Spolek DMO Pobyty připravil pro klienty velikonoční pobyt v Praze

Letošní pobyt nese podtitul „divadelní Velikonoce“. Velikonoční víkend bude zaplněn ale nejen divadelními aktivitami. V pátek dopoledne se klienti pustí do výroby loutek, barvení vajec a výroby velikonoční dekorace. Jistě zajímavým zpestřením bude odpolední návštěva mladoboleslavské divadelní herečky a hned večer se klienti vydají na divadelní představení do Národního divadla.

V sobotu klienti spolu s asistenty vyrazí prozkoumat ateliéry televize Nova. Pokud počasí dovolí, celý den zakončí táborák s kytarou na zahradě Centra Paraple. V neděli pak bude program probíhat v centru města. Začne dopolední plavbou výletní lodí po Vltavě, následovat bude prohlídka v muzeu voskových figurín a velikonoční trhy na náměstí Míru. Po večeři je připraven filmový večer. Pobyt končí po snídani na Velikonoční pondělí.

Cílem pobytů pořádaných organizací DMO Pobyty je povzbudit a vytrhnout tělesně postižené, konkrétně lidi s dětskou mozkovou obrnou, z jejich denních stereotypů a zažít někdy i to, co nezažije ani zdravý člověk. V současné době se však organizace potýká s nedostatkem asistentů, lidí, kteří by byli ochotni pomáhat lidem na vozíku bez nároku na odměnu. Na nich ale celá organizace stojí. Proto se lidé ze spolku snaží prostřednictvím různých akcí oslovovat mladé lidi a získávat tak asistenty nové.

O činnosti spolku se můžete dozvědět na facebooku DMO Pobyty, webových stránkách www.dmopobyty.cz nebo na nejbližší akci, veletrhu neziskových organizacích v Praze 11. dubna ve Foru Karlín.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků