Hlavní obsah
Honza Drobný a jeho psí smečka. Foto: archiv Honzy Drobného

Spisovatel, dobrodruh a cestovatel Honza Drobný uvede zábavný stand-up s promítáním

Spisovatel, dobrodruh a cestovatel Honza Drobný připravuje, po úspěšném vyprodání prvního nákladu své knihy, první zábavně poučný cestopisný stand-up s názvem Chlap bídná, nádoba hříšná, který se uskuteční v Praze 16. září od 19:00 hodin v Divadle U Hasičů.

Honza Drobný a jeho psí smečka. Foto: archiv Honzy Drobného
Spisovatel, dobrodruh a cestovatel Honza Drobný uvede zábavný stand-up s promítáním

Před šesti lety se Honza Drobný rozhodl udělat ve svém životě zásadní změnu a postavit se složité životní situaci čelem tím, že vycestoval do zcela neznámých zemí mimo Evropu. Totálně odlišný svět byl dle autora tím nejlepším způsobem, jak „najít“ nového Honzu a toho starého nechat za sebou. Všude ho doprovázel jeho psí parťák Teky, kterého se ujal již jako hendikepovaného. Motto „Vždy je cesta“ naskočilo Honzovi v jeho životě hned několikrát.

Jeho kniha Vždy je cesta aneb Ztracený bílý muž a pochroumaný pes napříč kontinenty (více na http://www.vzdyjecesta.cz/), kterou během svých cest napsal, je plná historek v rámci cestování deštným pralesem, pouští, horami či velkoměsty, ale i zážitků z mezinárodních letišť, lodí a příběhů lidí, se kterými se na svých cestách setkali. Druhé, rozšířené vydání vyprodaného nákladu knihy je k dispozici od letošního srpna.

Po prvním vydání knihy se Honza vypravoval na náměstí v celé ČR s promítacím stanem pro 30 osob. Promítání s velmi přátelskými, neformálními besedami probíhala vždy ve spolupráci s daným městem pod záštitou starostů. V každém městě byla pokaždé vybrána lokální nezisková organizace a jí byl věnován celý výtěžek z dobrovolného vstupného.

Celkem Honza za celou dobu navštívil 34 míst. Před touto cestou Honzu opustil jeho psí parťák Teky, ale již během promítání po Čechách ho doprovázeli dva noví psi, kterých se ujal a jeho psí smečka se rozrostla o dalšího zachráněného člena během promítání.

Stand-up s promítáním je plný životních okamžiků, nečekaných situací i dobrodružství a představuje příběh o schopnosti i ve složitých situacích nahlížet na věci z různých úhlů a neztrácet humor, klid a rozvahu. Jedná se o přirozený přerod z původního standardního promítání fotek a videí z cest, které společně s nezaměnitelným stylem Honzova vyprávění a úžasné atmosféře v publiku, se postupně proměnilo spíše v představení.

Pro letošní rok se tedy Honza rozhodl tato svá vystoupení pojmout jako zábavně poučný stand-up s promítáním a nazvat ho dle vlastního rčení, které užívá v situacích, když ho někdo příliš chválí: Chlap bídná, nádoba hříšná.

Návštěvníci se mohou těšit na mnoho historek a až neskutečných situací z dopravních prostředků, setkání s potomky Inků v rodných vískách nebo naopak městských slamech či s buddhistickými mnichy, stejně tak s losy, tuleni, opicemi, o hodinách strávených s norským rybářem, o současné Honzově psí smečce, která se stala atrakcí nejen před cirkusem v Rakousku, o cestě, kdy za jeden den, noc a den zvládl 4000 km, s přejezdem pěti zemí, o trochu jiném cestování se 600 kg krmení pro psí bandu, ale i vyprávění o nádherné přírodě a tradicích či srovnávání kultur – to vše a ještě mnohé více za doprovodu autentických fotografií a videí promítaných na plátně divákům Honza s humorem či naopak s hlubším zamyšlením představí v září na prvním představení v Praze V Divadle U Hasičů.

Další informace: https://divadlouhasicu.net/repertoar/chlap-bidna-nadoba-hrisna/

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků