Hlavní obsah
Foto: Pouzdřanský zdar o.s.

Sobota bude patřit koštu vín v Pouzdřanech

Málokterá vinařská obec na jižní Moravě nemá svoji místní výstavu vín. Donedávna k této menšině patřily i Pouzdřany - to se ale vloni změnilo a letos se mohou návštěvníci těšit již na druhý ročník koštu nejen pouzdřanských vín.

Foto: Pouzdřanský zdar o.s.
Sobota bude patřit koštu vín v Pouzdřanech

"Košty se v Pouzdřanech nikdy nekonaly. Je to tak trochu paradox, neboť Pouzdřany jsou hlavně vinařská obec, čehož je dokladem i častá zmínka o vinohradech v historii obce (už ze 13. století). Přišlo nám, že když se tak Pouzdřany prezentují, měly by mít i vlastní košt, tak jsme do toho šli. Nikdo dřív to nikdy neudělal a jsme pyšní na to, že jsme mohli být první," řekl za pořadatele Miroslav Šmarda z občanského sdružení Pouzdřanský zdar.

Právě i pořadatelství je poněkud netradiční. "V Pouzdřanech není svaz zahrádkářů nebo vinařů, bývá proto u nás vždy pořadatel takový netradiční. První ročník se konal pod záštitou mysliveckého sdružení a letos padla volba právě na Pouzdřanský zdar. Ono je to nasnadě, protože toto sdružení bylo založeno za účelem zvelebování a zviditelnění obce a troufám si tvrdit, že košt do této činnosti nepochybně patří," dodal Šmarda.

Na loňském, premiérovém, ročníku se prezentovalo celkem 452 vzorků. Letos se pořadatelům podařilo sehnat ještě o 13 víc, a to nejen ze samotných Pouzdřan. "Máme vzorky z Dolních Kounic, Znojma nebo Lanžhota, takže návštěvníci mohou vyzkoušet vína i z jiných vinařských podoblastí," chválí si paletu vzorků Miroslav Šmarda.

Takováto akce ovšem nemůže být živa jen z vína - pořadatelé si připravili i něco navíc. Vše vypukne v sobotu 27. dubna od 13.00 v sále kulturního domu v Pouzdřanech. Od 16.00 bude hrát cimbálová muzika Notečka. Návštěvníci budou také moci okusit zvěřinový guláš a oproti loňsku navíc také ještě maďarské nebo zabijačkové speciality. Jako malý bonus bude možnost vyzkoušet kávu z místní rodinné pražírny. "To vše podtrženo rozmanitým výběrem vzorků vín, kde si určitě každý přijde na to pravé," završil své pozvání Miroslav Šmarda.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků