Hlavní obsah
Foto: archiv Město Mikulov

Slavnosti města Mikulova mohou být vítanou nabídkou pro poslední májový víkend

Na konci května se konají Slavnosti města Mikulova, které stojí za pozornost milovníkům historie, folklóru, vína, i všem, kteří se již těší na festivalovou atmosféru a rádi zajdou do amfiteátru na legendární MIG 21 nebo královnu nejmladšího publika Ewu Farnou.

Foto: archiv Město Mikulov
Slavnosti města Mikulova mohou být vítanou nabídkou pro poslední májový víkend

Mikulov také atraktivní formou návštěvníkům přiblíží svou minulost – v programu se objeví Římané, Židé, Liechtensteinové, Dietrichsteinové i vojáci z doby napoleonské. Komponovaný program Májový víkend s Muzejní nocí připravilo i Regionální muzeum v Mikulově, jeho součástí je noční prohlídka a bohatý program v celých prostorách historického zámku.

"Cílem koncepce městských slavností je mimo jiné i motivovat nejmladší generaci a dávat jim prostor pro vystoupení i soutěžení. S hudebním programem se tak zapojí mladí umělci z místních škol a školáci budou soutěžit ve vědomostech. Na nejmenší hosty čeká zábava v zámecké zahradě, kde si můžou vyzkoušet hry našich dědečků a babiček – cvrnkání kuliček, honění obruče, běh na chůdách nebo střílení z praku," řekla Marcela Koňáková, ředitelka pořádající agentury Mikulovská rozvojová.

V sobotu 25. května se koná jeden z prvních open air koncertů sezóny v amfiteátru, těšit se můžou příznivci Ewy Farne, slovenské kapely Ine Kafé a fanoušci MIG 21.

Celou akci doprovází také Mikulovské vinné trhy, které pořádá hotel Zámeček. Záštitu nad totou prestižní vinařskou akcí převzal osobně prezident republiky Miloš Zeman.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků