Skiinterkriterium: úvodní závodní den přinesl nejvíc cenných kovů pro Českou republiku

Novinky, Martin Lorenc

55. ročník Skiinterkriteria má za sebou první disciplínu - slalom. Závodníci předváděli výkony hodné mezinárodní úrovně. V hodnocení zemí je Česká republika lídrem po prvním dni, za ní následuje Slovensko a o třetí místo se zatím dělí výběr Švédska a Ukrajiny.

Starší žákyně: První zlatou medaili letošního Skiinterkriteria vybojovala Elesse Sommerová (ČR) s celkovým časem z obou kol 1:38,37. Stříbro z prvního kola udržela Barbora Zíková (ČR), čas 1:38,67, a bronz si do Švédska odveze nejrychlejší závodnice z prvního kola Klara Janlert, čas 1:38,81.

Starší žáci: Nejrychlejší čas z prvního kola obhájil Jan Borák (ČR) s celkovým časem 1:28,26, stejně tak druhé místo z prvního kola udržel Adam Klíma (ČR) se ztrátou 0,79 setin na týmového kolegu. Na bronz po výborně zajetém druhém kole dosáhl Thomas Hudson (Velká Británie), čas 1:29,27.

Mladší žákyně: Slalom dokončily i mladší holky. Pro zlato si dojela v celkovém čase 1:09,84 Ellie Nordberg (Švédsko), na stříbro dosáhla loňská vítězka této disciplíny Rebeka Jančová (Slovensko), která byla o 0,52 setin pomalejší, a bronzovou medaili získala Nina Schippers (Nizozemsko) s časem 1:11,05.

Mladší žáci: U „mladších“ chlapců se pořadí vedoucích pozic z prvního kola nezměnilo. První místo tedy vybojoval Štěpán Kroupa (ČR) s časem 1:11,40, pro druhé místo si dojel David Mažgút (Slovensko), čas 1:12,12, a bronz získává Maksym Mariichyn (Ukrajina) s časem 1:13,59.

Přehled zemí: Nizozemsko, Bělorusko, Kazachstán, Švédsko, Rusko, Velká Británie, Litva, Ukrajina, Polsko, Slovensko a samozřejmě domácí Česká republika.