Skiinterkriterium: Celkové prvenství obhájila reprezentace České republiky

Novinky, Martin Lorenc

Poslední disciplínou mezinárodních závodů mladšího a staršího žactva v alpském lyžování byl obří slalom. Mezi dívkami obhájila své prvenství ze soboty Klaudia Nemcová (SVK) a z chlapců byl nejrychlejší Ondřej Surkoš (CZE). To bylo rozhodující v hodnocení nejlepších lyžařů letošního Skiinterkriteria.

Ondřej SURKOŠ v akci.

Třetí zlato pro Slovensko z obřího slalomu vybojovala Klaudia Nemcová s časem 1:36,64. Pro stříbro si dojela s časem 1:38,66 ukrajinská reprezentantka Yuliya Maketovska a opět bronzová – stejně jako v sobotním slalomu skončila reprezentantka z Polska Julia Wlodarczyk, která zvládla trať za 1:39,12.

To nejlepší nakonec aneb z kategorie starších chlapců zajel nejlépe Ondra Surkoš (CZE) s časem 1:33,47 a náskokem na druhé místo 1,58 sekundy. Druhý dojel Jakub Matulka (POL) za 1:35,05 a třetí příčku obsadil včerejší vítěz slalomu Sergey Mol (NED) s časem 1:35,43.

„S průběhem závodů jsme naprosto spokojeni. Kromě dnešní mlhy a včerejšího lehkého zranění není nic, co by ubíralo na kvalitě těchto závodů. Naopak výkony závodníků, kteří si navzájem nenechali ani setinku vteřiny navíc, dokázaly, že v budoucnu určitě uvidíme tváře Skiinterkriteria ve světových pohárech,“ řekl ředitel závodů Jaroslav Křístek.