Hlavní obsah
Foto: archiv Ski areálu Razula

Ski areál Razula láká na čerstvý sníh, slibuje skvělé lyžařské podmínky

Lyžařská střediska se konečně dočkala, čerstvá sněhová pokrývka výrazně vylepšila před blížícím se víkendem vyhlídky na kvalitní lyžování. Skvělé podmínky hlásí například Ski areál Razula ve Velkých Karlovicích.

Foto: archiv Ski areálu Razula
Ski areál Razula láká na čerstvý sníh, slibuje skvělé lyžařské podmínky

„Aktuálně máme na sjezdovkách 30 až 40 centimetrů technického sněhu, ke kterému v polovině týdne přibylo zhruba 15 centimetrů sněhu přírodního. Předpověď slibuje na víkend slunečné počasí s teplotami těsně kolem nuly, což jsou skutečně skvělé podmínky, které by si lyžaři určitě neměli nechat ujít,“ uvedl Lubomír Sušila ze Ski areálu Razula.

V pátek a sobotu bude připraveno také večerní lyžování – na sjezdovce Horal od 18:30 do 20:30 hodin, na hlavní sjezdovce Razula až do 21 hodin. Pro lyžaře, kteří nechtějí přijít o stěžejní okamžiky zimní olympiády v Soči, je připraven projektor s plátnem v Gril srubu Razula. Během dne tak mohou lyžaři sledovat dění v přímém přenosu a společně fandit v teple zdejší hospůdky s krbem.

V neděli 16. února se mohou děti zapojit do závodu O pohár nejrychlejšího tygra na sjezdovce Horal. Začíná ve 13 hodin, dětí závodí ve třech věkových kategoriích a mohou vyhrát skipasy, volné vstupenky do termálních bazénů a další ceny.

Běžkaři si ale ještě přece jen musí na svou příležitost počkat. „Přestože napadl čerstvý sníh, ještě stále výška pokrývky neumožňuje úpravu stop pro kvalitní běžecké lyžování. Potřebovali bychom ještě alespoň deset centimetrů,“ doplnil Miroslav Koňařík, starosta obce Velké Karlovice, která se stará o údržbu běžkařských tras v údolí.

Víkendovou nabídku ve Velkých Karlovicích zpestří Valentýnské menu pro zamilované v zážitkové restauraci Vyhlídka ve Spa hotelu Lanterna. Restaurace je navíc zapojena do Grand Restaurant Festivalu, v jehož rámci nabízí až do konce února další vícechodové degustace. V sobotu se v Lanterně chystá Valentýnská party v Cocktail baru Lanterna.

Zajímavým zpestřením se může stát chystaná akce ve Zvonici Soláň na hoře Soláň. Sobotní odpoledne tu bude ve znamení lidové muziky, od 15:30 hodin zahraje Štrajchkapela z Kněžpola.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků