Hlavní obsah
Křest audio knihy Petra Rajcherta Foto: Petr Mráček

Simona Stašová, Kateřina Macháčková a Barbora Srncová jako tři kmotry audioknihy Petra Rajcherta

Jako v pohádce se cítil herec a moderátor Petr Rajchert při prezentaci své audioknihy, románu Ruku na srdce, náhody neexistují. Na její křest dorazily tři kmotry – herečky Simona Stašová, Kateřina Macháčková a Barbora Srncová.

Křest audio knihy Petra Rajcherta Foto: Petr Mráček
Simona Stašová, Kateřina Macháčková a Barbora Srncová jako tři kmotry audioknihy Petra Rajcherta

Všechny mají k Rajchertovi, který se ukázal také jako úspěšný spisovatel, když knihu v tištěném vydání, která předcházela té v audiovizi, zcela vyprodal i po druhém dotisku.

„Jsem nesmírně rád a šťastný, že kmotrami mé audioknihy jsou právě tyto tři dámy, ke kterým mám srdečný vztah a ony ke mně snad taky. Simona Stašová je nejen skvělá herečka, ale i výborná kamarádka a žena, které si nesmírně vážím. Protože se jí má tištěná kniha velmi líbila, oslovil jsem jí, zda by nepokřtila audioknihu a ona přijala. Katka Macháčková mi hrála v seriálu Život na zámku maminku a od té doby máme k sobě takový krásný vztah a také si vážím toho, že přišla. A třetí kmotra je moje milovaná žena, Barunka, která byla zároveň mou první čtenářkou a posluchačkou v tomto směru,“ prozradil Petr Rajchert.

Křest audioknihy od společnosti Audiotéka se konal v útulné a známé pražské kavárně MODI Petra Makovičky, 22. března. „Právě proto, že jde o útulné  a příjemné místo, a moc děkuji majiteli za tuto možnost uspořádat akci právě tady,“ podotkl Rajchert.

„Petr je úžasný člověk a neuvěřitelný v tom, co dělá, čeho dosáhl a mě ta jeho kniha tak nadchla, že jsem jí v rámci dovolené přečetla skoro jedním dechem. A proto jsem s radostí přijala pozvání, abych se stala kmotrou audiovize. Pro mě osobně je poslouchání audioknih jistá forma relaxuj, a když třeba jedu ze zájezdu, už nemám sílu číst, ale dám si sluchátka a v mobilu nebo na mp3 si je pouštím a tuhle si poslechnu co nejdříve,“ řekla Simona Stašová, která na křtu zářila a sršela energií.

„Moc přeju Petrovi, aby se mu dařilo jako doposud a ani jsem netušila, jaký potenciál je v něm skrytý. Teď je to 18 let, co jsme točili Život na zámku a od té doby mám k němu takový mateřsko-přátelský vztah. Potěšilo mne, když mne oslovil, zda bych se stala taky kmotrou jeho románu,“ podotkla Kateřina Macháčková.

To Barbora Srncová, kterou diváci znají například ze seriálu Bylo nás pět jako Rampepurdu a je dcerou výtvarníků Emy a Jiřího Srncových, byla také ráda, že se stala třetí sudičkou. „Petr je člověk, kterého miluju, ve všem podporuju a jsem na něj opravdu hrdá. Jsem moc ráda, že se mu tohle podařilo a jsem moc ráda, že u křtu audioknihy, který je vlastně vztahovým tématem, mohu být,“ dodala Srncová.

Petr Rajchert byl kdysi zakládajícím členem kapely Chinaski, je stále hercem, ale převážně se věnuje moderování. Působí v Dobrém ránu ČT, natáčí cestopisný pořad Bedekr a jako moderátor funguje také v Českém rozhlase.

„Mám to takové pestré a času příliš nemám, o to více jsem rád, že se mi podařilo napsat knihu a pak ji i namluvit. Moc si přeju, aby se posluchačům líbila a třeba mi i dali najevo zpětnou vazbu,“ podotkl autor. Na otázku, zda ve spisovatelské práci bude pokračovat, odpověděl: „Když bude čas, tak moc rád. I témata už nějaká v hlavě mám. Uvidíme.“

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků