Simona Baumrtová a Petr Bartůněk získali Velkou cenu Ostravy v plavání

Novinky, Josef Zajíc

Simona Baumrtová překonala rekord Velké ceny Ostravy v plavání na 200 m znak výkonem 2:10,19 a získala 927 bodů. Petr Bartůněk zaplaval 50 m prsa za 0:28,96 a získal 849 bodů. Rekord Velké ceny Ostravy ještě překonala Petra Chocová na 50 m prsa v čase 0:31,68

Vítězové Velké ceny Ostravy v plavání: Petr Bartůněk a Simona Baumrtová.

Podle ředitele závodu Vítězslava Hartmanna se dvoudenních závodů o Velkou cenu Ostravy v plavání a současně Českého poháru 2013, které se konaly 27. a 28. dubna zúčastnilo 160 závodníků ze 40 oddílu ČR a dvě mezinárodní výpravy.

Organizace závodů byla skvělá. Vždy dopoledne byly rozplavby a odpoledne následovaly finálové disciplíny. V sobotu se plavalo deset disciplín a v neděli dalších jedenáct. Po finálových závodech byly předány diplomy a ceny.

V neděli v odpoledních krátkých disciplínách překonal rekord Velké ceny Ostravy (VCO) nejprve Petr Bartůněk na 50 m prsa v čase 0:28,96 plavající za Chemičku Ústí nad Labem. Petra Chocová ve stejné disciplíně překonala rekord VCO dokonce dvakrát. V rozplavbě, a čas zlepšila ve finále na  0:31,68. Petra Chocová (1986) je česká reprezentantka z plaveckého klubu Česká Lípa. Na ME 2012 si vyplavala zlato na 50 m prsa časem 0:31,25.

Ve finálovém závodě na 200 m znak fantasticky plavaly proti sobě dvě české reprezentantky Barbora Závadová a Simona Baumrtová. Jejich duel přinesl Simoně Baumrtové výkon 2:10,19 a tím byla třetí plavkyní, která překonala rekord VCO. Simona Baumrtová je česká reprezentantka z Chomutova. Na MS 2012 získala bronz na 100 m znak časem 0:57,18 a na ME 2012 si opět vyplavala bronz na stejné trati časem 1:00,57.

Trenéři ostravských závodníků Boris Neuwirt a Vítězslav Hartmann, stejně jako přítomný ředitel Sportovního gymnázia Dany a Emila Zátopkových z Ostravy-Zábřehu Mgr. Václav Štencel, mohli být spokojeni s výkony ostravských svěřenců.

Vynikající výkony podávala Barbora Závadová, která odplavala nejvíce disciplín. Stejně jako její kolegyně Marie Struhalová, Tereza Kanalošová, Věra Kopřivová, Petra Gebauerová a Michaela Petrová. Vynikající výkony podával tradičně Martin Baďura a Milan Kaspřík. Všichni s Klubu plaveckých sportů Ostrava.